top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraSzkoła na Widelcu | Magdalena Łapanowska

Boczniaki po grecku

4 porcje


Składniki:

 • 300 g boczniaków

 • 375 g (3 ½ średniej wielkości) marchewki

 • 120 g (2 szt.) korzenia pietruszki

 • 120 g (1/2 małej bulwy) selera korzeniowego

 • 110 g (1 średniej wielkości) cebuli

 • 3 – 4 łyżki koncentratu pomidorowego

 • ½ płatu nori (opcjonalnie)

 • 5 łyżek oliwy

 • 2 łyżki sosu sojowego

 • 2 liście laurowe

 • 3 ziela angielskie

 • sól i świeżo mielony pieprz do smaku


Sposób przygotowania:


Warzywa korzeniowe obieramy i ścieramy na tarce o grubych oczkach. Cebulę siekamy w kostkę. Większe grzyby rwiemy na mniejsze kawałki, ale mniejsze pozostawiamy w całości. Na dużej patelni rozgrzewamy połowę oliwy i smażymy na złoto boczniaki. W połowie smażenia lekko doprawiamy solą. Zarumienione z obu stron układamy na dnie naczynia, w którym będziemy podawać gotowe danie. Równomiernie na powierzchnię grzybów ścinamy nożyczkami cienkie paseczki z nori.


Na tą samą patelnię wlewamy resztę oliwy i rumienimy cebulę, po ok. 5 minutach dodajemy marchew, selera, koncentrat pomidorowy, ziele angielskie, liść laurowy i podlewamy wodą, aby przykryć warzywa. Mieszamy, doprowadzamy do wrzenia i przykrywamy. Dusimy do miękkości na średnim ogniu ok. 25 minut, mieszając od czasu do czasu. Odkrywamy przykrywkę, odparowujemy nadmiar płynu i doprawiamy sosem sojowym oraz pieprzem. Gotowe warzywa nakładamy na boczniaki. Studzimy i wstawiamy do lodówki na min. 5 godzin.
493 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page