top of page

Nasze projekty

Aktualne i archiwalne działania Fundacji

Zrzut ekranu 2021-11-23 o 17.38.57.png

Jedz zdrowo, żeby być zdrowym

W TRAKCIE | styczeń 2020 - grudzień 2021
Program edukacyjny dla uczniów 7-12 lat

Rozpoczęty w 2019 roku projekt „Jedz zdrowo, żeby być zdrowym” to innowacyjna inicjatywa edukacyjna Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii prowadzona przez EIT Food i EIT Health. Proponowany program, który w Polsce wdraża Fundacja Szkoła na Widelcu ma na celu przekazanie nauczycielom aktualnych trendów w sposobie nauczania polegających na aktywnym zaangażowaniu dzieci ze szkół podstawowych (7-12 lat) w  w zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania, budowy układu pokarmowego oraz bilansowania diety.

1.png

Programy DOBRZE JEMY

W TRAKCIE | start: wrzesień 2017 
Program edukacyjny dla uczniów w wieku 6-10 lat

Od 2017 roku do swoich działań fundacja zaprosiła wszystkie szkoły z całej Polski i dzięki wsparciu finansowemu Partnerów rozpoczęła program Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu. W ramach czterech edycji programu tworzyliśmy materiały edukacyjne (scenariusze lekcji, karty pracy, filmy edukacyjne, webinary) które umożliwiają nauczycielowi w ciągu całego roku szkolnego wprowadzanie do placu zajęć lekcji teoretyczno-praktycznych dotyczących edukacji żywieniowo-kulinarnej. Materiały są bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

3.png

Pysznie zdrowo kolorowo- warsztaty edukacyjne zdrowego odżywiania dla dzieci

ZAKOŃCZONE | maj 2021 - grudzień 2021
Działanie lokalne w Przedszkolu nr 2 w Grójcu

W okresie maj- grudzień 2021 realizujemy projekt cyklu 8 zajęć edukacyjno-kulinarnych dla 4 grup przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat ( 90 dzieci) uczęszczających do przedszkola nr 2 w Grójcu. Projekt jest finansowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego Województwa Mazowieckiego. W ramach zadania przekazaliśmy do przedszkola sprzęt- fartuszki i utensylia kuchenne oraz prowadzimy zajęcia w cyklu 2x na miesiąc. Stworzyliśmy również e-book dla rodziców. Projekt jest objęty badaniem ewaluacyjnym efektów.

5.png

Cykl warsztatów kulinarnych online dla Wydawnictwa Dwie Siostry

ZAKOŃCZONE | maj 2021 - październik 2021
Bezpłatne warsztaty kulinarne online

We współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry mieliśmy przyjemność zaplanować oraz poprowadzić w formule online 7 warsztatów kulinarnych dotyczących kuchni świata. Każde spotkanie trwało około 2 godziny i było dedykowane dzieciom w wieku 8-12 lat, choć gotowaliśmy całymi rodzinami! Spotykaliśmy się z dziećmi raz w miesiącu i w ramach cyklu odwiedziliśmy między innych Włochy, Chiny czy Iran oraz przygotowywaliśmy dania pochodzące z danego kraju.

Zrzut ekranu 2021-12-3 o 21.38.01.png

Cykl warsztatów edukacyjno-kulinarnych w Pasażu Wiecha

ZAKOŃCZONE | lipiec - sierpień 2021

bezpłatne warsztaty kulinarne w Warszawie

Pasaż Wiecha to kultowe miejsce na mapie Warszawy mieszczące się za Domami Towarowymi WARS SAWA JUNIOR. W ramach wydarzeń organizowanych przez całe wakacje mieliśmy okazję przeprowadzić warsztaty kulinarne w dwóch cyklach po 5 warsztatów dla 12 dzieci każdego dnia. W bezpłatnych zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 5 do 14 lat, których rodzicie wcześniej wypełnili formularz rejestracyjny.

Zrzut ekranu 2021-11-23 o 19.15.04.jpg

Ogólnopolskie badanie oddziaływania edukacji żywieniowo-kulinarnej na zmianę nawyków żywieniowych dzieci w wieku 5-10 lat.

ZAKOŃCZONE | kwiecień 2021 - wrzesień 2021
Materiały do pobrania

Program Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu jest działaniem, które w swoim założeniu dedykowane młodemu pokoleniu – dzieciom w wieku 5-10 lat pozwala na wczesnym etapie edukacji kształtować i wpływać na prawidłowe nawyki żywieniowe tak dzieci, jak i przyszłych dorosłych. Aby móc odpowiedzieć na pytanie czy i na ile udało się osiągnąć cele założone dla Programu, czyli edukować w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcać najmłodszych do gotowania, a także czy udział w Programie wpłynął na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, które w nim uczestniczyły zrealizowaliśmy ogólnopolskie badanie w którym udział wzięło 344 nauczycieli z całej Polski.

244340318_4409859905788728_224622550812287313_n.png

FIT KID- współpraca przy tworzeniu aplikacji edukacyjnej

ZAKOŃCZONE | marzec 2021- wrzesień 2021
Udział w pracach zespołu projektowego w ramach projektu EIT Food Proof of Concept "Children Obesity and how to reduce it"

Celem projektu Fit Kid było poznanie stanu wiedzy dzieci w wieku 10-12 lat na temat zasad zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i trudności, jakie napotykają podczas komponowania posiłku, a także przygotowanie założeń gry, która pomoże dzieciom lepiej zrozumieć, czym jest zdrowa dieta. W ramach projektu powstał prototyp gry Lunchbox Master, który w kolejnej edycji projektu stanie się pełnowymiarową grą. 

2.png

Cykl szkoleń dla kadr stołówek szkolnych oraz nauczycieli

ZAKOŃCZONE | marzec 2021 - czerwiec 2021
Działanie lokalne na terenie miasta Rybnik finansowane w ramach projektu StratKIT

We współpracy z Urzędem Miasta Rybnika, realizującym projekt StratKIT Innovative Strategies for Public Catering, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z programu Interreg Baltic Sea Region mieliśmy okazję przeprowadzić szkolenia dla kadr stołówek z placówek edukacyjnych oraz nauczycieli. Projekt StratKIT  dotyczył promocji innowacyjnego podejścia do szeroko pojętego cateringu (w tym m.in. zakupów żywności, usług zbiorowego żywienia), który finansowany jest ze środków publicznych. Innowacyjne podejście oznacza uwzględnienie w zamówieniach publicznych aspektów środowiskowych i społecznych, jak również aspektów zdrowej diety. Po rozpoznaniu potrzeb zaprojektowaliśmy dla usługobiorcy cykl 4 szkoleń, zarówno praktycznych jak i teoretycznych dla kadr stołówek szkolnych oraz szkolenie dotyczące prowadzenia edukacji żywieniowo-kulinarnej dla nauczycieli.

GOTOWI NA GOTOWAIE.png

Cykl 7 warsztatów kulinarnych pt.: "Co wiem o zdrowym stylu życia i świadomości eko"

ZAKOŃCZONE | styczeń 2021- czerwiec 2021
Warsztaty kulinarne, działanie lokalne na terenie m.st.Warszawy

Na zlecenie Fundacji Atalaya w ramach dwuletniego projektu SAMI-DZIELNI mieliśmy przyjemność przygotować program oraz zrealizować cykl 7 warsztatów edukacyjno-kulinarnych dedykowanych dla młodzieży z pieczy zastępczej będącej w procesie usamodzielniania się. W ramach każdych zajęć rozmawialiśmy między innymi o zasadności stosowania diet, sposobie na bardziej roślinną dietę, wpływie diety na nasze zdrowie czy środowisko. Podczas części praktycznej zajęć chcieliśmy przekazać uczestnikom wiedze na temat podstawowych technik kulinarnych, tak by potrafili sobie przygotować zdrowe i pożywne a do tego pyszne śniadania, obiady czy kolacje.

KONFERENCJA ŻYWIENIE DZIECI I MŁODZIEŻY W PRAKTYCE(1).png

Ogólnopolska Konferencja Online Żywienie Dzieci i Młodzieży w Praktyce

ZAKOŃCZONE | kwiecień 2021
Materiały dla dietetyków, edukatorów, nauczycieli

W dniach 17-18.04.2021 udało nam się zorganizować pierwszą Ogólnopolską Konferencję Online Żywienie Dzieci i Młodzieży w Praktyce dedykowaną dietetykom, nauczycielom, edukatorom oraz intendentom. W konferencji udział wzięło ponad 300 osób. W ramach dwóch dni odbyło się 18 wykładów oraz 3 panele dyskusyjne. Dostęp do materiałów z konferencji można zakupić na stronie www konferencji.

Zrzut ekranu 2021-12-5 o 18.58.33.png

Strefa kulinarna - V Narodowy Kongres Żywieniowy

ZAKOŃCZONE | jesień 2020
Organizacja logistyczna strefy kulinarnej, aranżacja scenografii, koordynacja kontaktu z szefami kuchni na zlecenie NIZP-PZH

Podczas V Narodowego Kongresu Żywieniowego miliśmy przyjemność koordynować współpracę z szefami kuchni oraz odpowiadać za wystrój i logistykę strefy nagrań.

Zrzut ekranu 2021-12-3 o 21.45.38.png

Zrób więcej, marnuj mniej x TEFAL

ZAKOŃCZONE | luty-czerwiec 2020
produkcja książki kulinarnej

Wierzymy, że droga do poprawy życia na naszej planecie wiedzie przez kuchnię. Dlatego z wielką przyjemnością we współpracy z marką TEFAL w ramach akcji „Jedz więcej, marnuj mniej” przygotowaliśmy oraz zajęliśmy się kompleksową całym procesem produkcyjno-wydawniczym książki w formie tradycyjnej oraz e-booka pod tym samym tytułem.

05ed9eafa72405ac06c5287d7fd2222a.png

Paczka Dobra

ZAKOŃCZONE | kwiecień 2020- czerwiec 2020
Projekt wsparcia żywieniowego potrzebujących rodzin w Warszawie i okolicach w odpowiedzi na I falę Pandemii Sars-COV2

Mimo, że w sklepach nie brakowało jedzenie podczas I fali Pandemii COVID, w wielu domach pojawiają się trudności z jego zakupem. Problem dotyka zarówno dzieci jak i osób starszych, które nie powinny opuszczać domu, osób w kwarantannie, które nie mają bliskich wokół siebie, czy tych, którzy przez szalejący wirus utracili środki do życia albo pracę. Wiele dzieci w Polsce jadło jedyny ciepły posiłek w szkole i w momencie zamknięcia szkół zostało tego posiłku pozbawione. W odpowiedzi powstał projekt Paczka dobra, finansowany przez osoby prywatne za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl jak i przedsiębiorstwa z różnych branż, które wsparły nasze działania przekazując środki lub produkty do paczek.  Co tydzień pracujący w Fundacji dietetycy przygotowywali sezonowy jadłospis, na podstawie którego paczki były wypełnione produktami spożywczymi takimi jak kasze, makarony, nabiał, warzywa i owoce. Koszt jednej paczki dla 4 osobowej rodziny na tydzień: zakupy, skompletowanie i dowóz wynosił będzie 250 zł. Przez 9 tygodni udało nam się dostarfzyć do rodzin ponad 600 paczek.

4.png

Przeprowadzenie 40 warsztatów kulinarnych dla uczniów z klas I-III szkół podstawowych

ZAKOŃCZONE | październik 2019 - grudzień 2019
Działanie ogólnopolskie na zlecenie Instytutu Żywności i Żywienia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020

Na zlecenie Instytutu Żywności i Żywienia zaplanowaliśmy oraz zrealizowaliśmy w okresie październik-grudzień 2019 40 warsztatów edukacyjno- kulinarnych dla dzieci w z klas I-III  w szkołach na terenach miejskich i wiejskich w 3 województwach: Mazowieckim; Lubelskim oraz Pomorskim. W ramach współpracy byliśmy odpowiedzialni nie tylko za kompleksową logistykę warsztatów oraz rekrutację szkół, ale również wspieraliśmy produkcję filmu promującego działania oraz materiałów edukacyjnych i ewaluacji. Zadanie realizowane było przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Warsztaty miały na celu nabywanie praktycznej wiedzy z zakresu prawidłowych nawyków żywieniowych.

Kopia Kopia Kopia Kopia design proposal.jpg

Warsztaty edukacyjno-kulinarne dla młodych warszawiaków

ZAKOŃCZONE | listopad 2019 -grudzień 2019
Działanie lokalne finansowane z budżetu M.st. Warszawy

W ramach projektu zorganizowaliśmy 12 warsztatów edukacyjno-kulinarnych dla 300 uczniów w wieku 6-9 lat, które dotyczyły zasad zdrowego żywienia, praktycznych umiejętności związanych z segregacją śmieci oraz rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto pić wodę. W ramach projektu przygotowaliśmy kompleksowy scenariusz zajęć, zrekrutowaliśmy szkoły oraz przeprowadziliśmy zajęcia, które zostały poddane ewaluacji efektów kształcenia. Na warsztatach przygotowywaliśmy z uczniami owsianki z jesiennymi dodatkami oraz roślinne pasty kanapkowe.

.
200px-POL_gmina_Wiązowna_COA.svg.png

Analiza jakości żywienia w placówkach oswiatowych Gminy WIązowna oraz reliazacja cyklu szkoleń dla dyrektorów oraz personelu szkolnych i przedszkolnych stołówek

ZAKOŃCZONE | listopad 2018- marzec 2019

W ramach współpracy z Urzędem Gminy Wiązowna oraz Centrum usług Wspólnych Gminy Wiązowna przeprowadziliśmy wizje lokalne we wszystkich stołówkach na terenie placówek oświatowych gminy, zrealizowaliśmy badanie ankietowe wśród rodziców uczniów, nauczycieli i personelu szkolnych stołówek na podstawie których stworzyliśmy ponad 50 stronicowy raport z zaleceniami wdrożenia zmian. Projekt obejmował również cykl szkoleń dla intendentów dotyczących sposobu budowania jadłospisów oraz szkolenia i warsztaty kulinarne dla personelu szkolnych stołówek. Wszystkie placówki zostały objęte 3 miesięcznym okresem opieki i wsparcia we wprowadzaniu zmian.

.
Zrzut ekranu 2021-12-5 o 18.34.59.png

Inauguracja projektu Chefs for Change x RoślinnieJemy x Tefal

ZAKOŃCZONE | 11 marca 2019
Organizacja kolacji fine dining; spotkanie prasowe; warsztaty kuchni roślinnej

11 marca w warszawskim Food Lab Studio zorganizowaliśmy wraz z kampanią RoślinnieJemy, przy wsparciu marki Tefal kolację  w stylu fine dining dla 60 osób inaugurującą projekty Chefs For Change, Vegan Challenge, Roślinne Poniedziałki oraz Dobrze Jemy. Wszystkie projekty promują zdrowie odżywianie i kuchnie roślinną. W projekty zaangażowani są m.in. Marysia Przybyszewska, Grzegorz Łapanowski, Marcin Popielarz czy Tomasz Olewski. W pełni roślinną 5 daniową kolację przez cały dzień  przygotowali uczestnicy programu Masterchef Junior wraz z profesjonalnymi szefami kuchni. Jako Fundacja byliśmy odpowiedzialni za logistykę wydarzenia, współpracę z mediami, zaproszenie gości, relacje sponsorskie, produkcję materiałów promocyjnych oraz warsztaty dla małych kucharzy

Zrzut ekranu 2021-11-26 o 19.52.00.png

Cykl 6 szkoleń dla kadr stołówek szkolnych w ramach Narodowego Programu Zdrowia

ZAKOŃCZONE | listopad 2016 - grudzień 2016
Działanie ogólnopolskie na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020

Fundacja Szkoła na Widelcu w listopadzie i w grudniu 2016 roku przeprowadziła 4 szkolenia teoretyczno-praktyczne dla 108 osób odpowiadających za żywienie dzieci w placówkach edukacyjnych. Projekt był finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, a jego głównym celem było przekazanie kucharzom i intendentom wiedzy z zakresu zasad prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży. Uczestnicy szkolenia uczyli się również m.in. prawidłowo komponować jadłospisy, czytać etykiety produktów, odkrywali, co oznacza sezonowość w kuchni i jak wiele jest różnorodnych produktów, z których można przyrządzać dania. Bardzo ważnym elementem projektu były warsztaty kulinarne z szefami kuchni podczas, których uczestnicy mogli wiedzę teoretyczną wdrożyć w praktyce. Podczas tej części szkolenia, personel przygotowywał dania obejmujące wszystkie posiłki serwowane w placówkach oświatowych (od śniadania do podwieczorku), a następnie je degustował i oceniał.

.
GM_food_design_820x461.png

Festiwal FOOD DESIGN SZTUKA GOTOWANIA x Galeria Mokotów

ZAKOŃCZONE | 18- 24 maja 2019
Tygodniowe wydarzenie w Galerii Mokotów w Warszawie : pokazy kulinarne, warsztaty kulinarne  dla szkół, warsztaty kulinarne dla dzieci, warsztaty kulinarne dla dorosłych

Nasze codzienne wybory i nawyki mają ogromny wpływ na przyrodę i świat, który nas otacza. W Galerii Mokotów w strefie Zero Waste można było dowiedzieć się, jak w kreatywny, ale przede wszystkim prosty sposób ograniczyć produkcję odpadów! Przez cały tydzień odbywały się warsztaty poświęcone m.in. zmniejszeniu marnowania żywności, a podczas zajęć kreatywnych klienci galerii handlowej mogli stworzyć woreczki wielokrotnego użytku! W ramach festiwalu zorganizowaliśmy również pokazy kulinarne, warsztaty dla dzieci oraz dla dorosłych prowadzone przez edukatorów kulinarnych Fundacji Szkoła na Widelcu oraz szefów kuchni i blogerów kulinarnych.

Zrzut ekranu 2021-12-3 o 22.07.02.png

FOODMAGEDON: Bądź flexi x Arkadia

ZAKOŃCZONE | 12- 14 kwietnia 2019
3 dniowe wydarzenie w galerii handlowej w Warszawie: pokazy kulinarne, wykłady, warsztaty kulinarne dla szkół i dla klientów sklepów, strefa aktywności fizycznej, strefa kreatywna

Druga edycja Foodmagedonu, tym razem pod hasłem bądź flexi! była zwieńczeniem ponad rocznego cyklu bezpłatnych warsztatów Arkadia na widelcu
Podczas trwającego trzy dni Foodmagedonu klienci Arkadii mogli wziąć udział w licznych warsztatach kulinarnych i kreatywnych, skorzystać z atrakcji przygotowanych przez sklepy i restauracje Arkadii, obejrzeć pokazy kulinarne, spotkać się z Grzegorzem Łapanowskim. Na uczestników wydarzenia czekały cztery strefy aktywności związane ze zbilansowanym odżywianiem się i zdrowym trybem życia- strefa wiedzy, strefa warsztatów kulinarnych, strefa aktywności fizycznej i strefa roślin, gdzie można było zasadzić roślinkę we własnoręcznie pomalowanej doniczce. Ideą przewodnią tegorocznej edycji Foodmagedonu jest fleksitarianizm, czyli sposób odżywiania bazujący na warzywach i innych produktach roślinnych, ale dopuszczający okazjonalne spożywanie mięsa i ryb.

Zrzut ekranu 2021-12-3 o 21.55.23.png

FOODMAGEDON x ARKADIA

ZAKOŃCZONE | 1-3 czerwca 2017
3 dniowe wydarzenie w galerii handlowej w Warszawie: pokazy kulinarne, wykłady, warsztaty kulinarne dla szkół i dla klientów sklepów, strefa aktywności fizycznej, strefa kreatywna

FoodMagedon to kilkudniowe święto jedzenia, podczas którego zarówno szkoły jaki i wszyscy klienci galerii handlowej mogli wziąć udział w pokazach kulinarnych m.in Grzegorza Łapanowskiego oraz dietetyczki Urszuli Somow oraz innych atrakcjach. Na uczestników czekały zadania przygotowane na czterech specjalnych stacjach: „POZNA-JEMY!”, czyli miejsce edukacji, w którym animatorzy przybliżą zasady prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia; TRENU-JEMY!, czyli obszar aktywności fizycznej oraz wspólnego budowania piramidy żywieniowej; „GOTU-JEMY!”, czyli otwarta kuchnia, w której podczas warsztatów kulinarnych dzieci i młodzież przygotowywały zdrowe posiłki;„FOTOGRAFU-JEMY!”, czyli mini studio fotograficzne, gdzie każdy mógł wykonać pamiątkowe, zabawne zdjęcie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 osób.

z23231254IH,Arkadia-na-Widelcu--czyli-warsztaty-kulinarne-dla-.jpeg

ARKADIA NA WIDELCU x Westfield Arkadia

ZAKOŃCZONE | 2017-2018
Roczny cykl cotygodniowych bezpłatnych warsztatów edukacyjno-kulinarnych dla dzieci w Galerii Handlowej Arkadia w Warszawie

„Arkadia na Widelcu” to innowacyjny i długofalowy projekt, mający na celu wzmocnienie prozdrowotnych postaw u dzieci i ich rodziców. Podczas spotkań uczestnicy poszerzali swoją wiedzę dotyczącą zdrowej żywności, a wszystko to w miłej i rodzinnej atmosferze. Edukatorzy Fundacji pokazywali, że gotowanie może być łatwe i przyjemne. Udowodnili również, że zdrowe jedzenie może być smaczne. Każde spotkanie skupiało się wokół jednego tematu przewodniego, np. konkretnego warzywa lub owocu, a dzieci mogły w specjalnych segregatorach kolekcjonować przepisy. Łącznie zrealizowaliśmy 200 spotkań.
Każda tura warsztatów trwała ok. 1 godziny– dzieci  zapoznawały się z teorią, związaną z tematem danego warsztatu, a później przygotowywały wybrane dania pod okiem edukatorów Szkoły na Widelcu– wszystko w specjalnie przygotowanej kuchni i strefie warsztatowej na pierwszym piętrze Centrum Handlowego Arkadia, w strefie Grand Kitchen. Po wspólnym gotowaniu, uczestnicy zasiadali razem do posiłku – jako że idea gotowania to nie tylko przygotowywanie, ale również jedzenie i rozmowy przy wspólnym stole.

z24699587ICR,Partnerami-wydarzenia-sa-Fundacja-Szkola-na-Widelc.jpeg

MOKOTÓW NA WIDELCU x Galeria Mokotów

ZAKOŃCZONE | 2018-2019 
Roczny cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjno-kulinarnych dla dzieci i rodziców w Galerii Mokotów w Warszawie

„Mokotów na Widelcu” to innowacyjny i długofalowy projekt, mający na celu wzmocnienie prozdrowotnych postaw u dzieci i ich rodziców. Podczas spotkań uczestnicy poszerzali swoją wiedzę dotyczącą zdrowej żywności, a wszystko to w miłej i rodzinnej atmosferze. Edukatorzy Fundacji Szkoła na widelcu pokazali, że gotowanie może być łatwe i przyjemne. Każde spotkanie będzie skupiało się wokół jednego tematu przewodniego. Łącznie zaplanowanych było 76 spotkań, które odbywały się w 19 wybranych sobót. Każda tura spotkań trwała ok. 1 godziny – uczestnicy zapoznawali się z teorią, związaną z tematem danego warsztatu, a później przygotowywali wybrane dania – wszystko w specjalnie przygotowanej kuchni i strefie warsztatowej na drugim piętrze Galerii Mokotów, w strefie Grand Kitchen. Udział w warsztatach pod okiem edukatorów kulinarnych Fundacji Szkoła na Widelcu mogły brać dzieci w towarzystwie rodzica, w wybrane soboty miesiąca w godz. 12.00-18.00, a zapisy odbywały się online.

.
Zrzut ekranu 2021-12-5 o 18.54.09.png

Projekt  "Ekipa Chrumasa Gotuje"

ZAKOŃCZONE| maj-lipiec 2018
Przygotowanie materiałów edukacyjnych oraz filmów video we współpracy z Fabryką Komunikacji Społecznej na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Działania edukacyjne stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności. Szkoły podstawowe uczestniczące w Programie dla szkół zobowiązane są zrealizować co najmniej dwa działania edukacyjne w semestrze zgodnie z zakresem i katalogiem określonym przez Ministra Edukacji Narodowej. Na zlecenie KOWR stworzyliśmy wraz z Fabryką Komunikacji Społecznej pakiet materiałów edukacyjnych pt. „Ekipa Chrumasa Gotuje”. Materiały mają wesprzeć nauczycieli w prowadzeniu lekcji na temat zasad zdrowego odżywiania i nauczyć dzieci oraz ich rodziców jak w praktyce je stosować, oraz uzupełniać merytorycznie "Program dla Szkół". Pakiet edukacyjny „Ekipa Chrumasa Gotuje” uzupełniają filmy edukacyjne, które pokazują, jak zorganizować dzieciom praktyczną lekcję gotowania.

Projekty i wydarzenia: Programy
bottom of page