top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraSzkoła na Widelcu

Stir fry z warzywami


2 porcje


Składniki:

 • 2 łyżki oleju rzepakowego

 • 1 szalotka

 • 2 ząbki czosnku

 • 2 cm korzenia imbiru

 • opcjonalnie chili do smaku

 • ¼ marchewki

 • 5 cm białej części pora

 • 1/2 papryki

 • kilka gałązek brokuła

 • garść boczniaków

 • ¼ kostki wędzonego tofu

 • 2 łyżki sosu sojowego

 • 1 łyżeczka oleju

 • sezamowego

 • 2 łyżki uprażonego sezamu

 • 1 łyżeczka orzeszków pinii lub orzechów ziemnych

 • 1 woreczek ugotowanego ryżu lub pół opakowania makaronu sojowego

 • garść kolendry lub innych ulubionych ziół
Sposób przygotowania:


Szalotkę, marchew, paprykę i por pokrój w cienkie paski, czosnek, imbir i chili posiekaj. Brokuła podziel na mniejsze kawałki. Tofu (które zawsze możesz zamienić na inne źródło białka np. kurczaka w mięsnej wersji) pokrój w kostkę, boczniaki porwij na kawałki. Wygodną techniką jest osobne obsmażenie poszczególnych składników. Możesz zacząć od zazłocenia boczniaków, kiedy będą gotowe zrzuć je na sitko by obciekły z nadmiaru oleju. Następnie obsmaż tofu lub kurczaka. Teraz już możesz przejść do warzyw. Na rozgrzanym oleju zazłoć szalotkę cały czas mieszając dodaj chili, imbir i czosnek, następnie marchew i por, paprykę, brokuła. Potem dorzuć boczniaki, tofu. Całość dopraw sosem sojowym i olejem sezamowym. Podawaj makaronem sojowym lub z ryżem posypane sezamem, orzeszkami pinii lub fistaszkami i świeżo siekaną kolendrą lub innym ulubionym ziołem.

85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page