10 pomysłów na prezent dla dziecka, które nie chce wyjść z kuchni

Warto wiedzieć

Gotowanie coraz częściej staje się swego rodzaju pasją już od najmłodszych lat. Przysłużyły się do tego pewnie znane i lubiane programy kulinarne dla najmłodszych i szkoły gotowania. Co raz więcej mówi się również o tym, ile pozytywnych rzeczy może płynąć z czasu spędzonego w kuchni.

Kucharzenie niesie naprawdę wiele korzyści: rozwija właściwie wszystkie zmysły, przełamuje barierę w kontakcie z nowymi produktami, może kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe, rozwija sprawność manualną, uczy odpowiedzialności, daje poczucie sprawczości, buduje przyzwyczajenia do przestrzegania zasad higieny, uczy o różnych kulturach i tradycjach.

I tak wpadł nam do głowy pomysł na to, aby stworzyć pomocną listę prezentów, właśnie dla dzieci i młodzieży, które z kuchni nie chcą wychodzić. Tak by wspierać ich pasję, pozwolić na rozwój, zaciekawić i nauczyć czegoś nowego.

• Fartuch – każdy porządny kucharz powinien mieć fartuch, swój wł Zabezpiecza ubranie i zawsze jest w co szybko wytrzeć ręce. Już wkrótce w naszym sklepie pojawią się fartuchy dla całej rodziny.

• Książki kulinarne – rozwijają, pokazują możliwości, bawią, są drogowskazem na kulinarnej drodze. Na sklepowych półkach jest ich wiele, na dobry początek polecamy:

Dla młodszych:

• Gotuj z Alą i Antkiem, Joanna Anger i Anna Piszczek (49,99 zł)
  • Małe rączki w kuchni, Annabel Woolmer (39,90 zł)
  • Przy ulicy Ogrodowej 10, Rodzinne przepisy z czterech tron świata, Felicita Sala (29,99 zł)

Dla starszych:

• Gotowi, by gotować, Domowa kuchnia polska dla nastolatków, Agnieszka Kręglicka (49 zł)
  • Silver Spoon for Children (79 zł) [tylko po angielsku]

3) Chopper ręczny – sprzęt ułatwiający wejście na inny kulinarny poziom. Dzięki niemu młody kucharz może bezpiecznie siekać orzechy i cebulę, a Ty możesz patrzeć na to spokojnie!

4) Lunchbox – fajna śniadaniówka, zachęca również do samodzielnego, porannego gotowania. I chwalenia się swoimi umiejętnościami w szkole, a może również zachęcenia do gotowania rówieśników!

Powyższe lunchboxy kupicie tutaj, tutaj albo tutaj

5) Jedzeniowe skarpetki – w kuchni często ciągnie od zimnej podłogi, więc skarpety się przydadzą, w szczególności z jedzeniowym motywem.

Opcje marki Many Mornings są wspaniałe- owocowa i truskawkowa dla maluchów– to nasze faworyty.

Mamy dla Was kod rabatowy – 100 zł, który działa do 16 sierpnia: CAKE100. Kliknijcie na poniższe zdjęcie i skorzystajcie z okazji!

7) Wyjście do restauracji (z obiadem lub kolacją oczywiście) – zarówno dla dzieci, jak i dla nastolatków może być to świetne przeżycie, z którego wspomnienie zostanie na dłużej! Może nawet uda Wam się porozmawiać z szefem kuchni :). Wybierzcie kuchnię, którą interesuje się dziecko albo totalnie go zaskoczcie i idźcie np. na najlepsze sushi w mieście.

8) Warsztaty kulinarne– właściwie w każdym większym mieście działa szkoła kulinarna, gdzie prowadzone są warsztaty dla dzieci. To szansa na zdobycie nowych umiejętności, poznanie dzieci, które też kochają gotować i miłe spędzenie czasu. Koszt takich zajęć to ok. 80-199 zł w zależności od miasta i tematu zajęć.

9) Kosmetyki marki YOPE, Natka Pietruszki – to naturalna seria kosmetyków, stworzona specjalnie do kuchni, z ekstraktami z pietruszki i kopru włoskiego, działająca oczyszczająco, odświeżająco na skórę do regeneracji i doskonale maskująca nieprzyjemne zapachy. Do tego to polska marka, która znamy i naprawdę bardzo lubimy!

10) Zestaw produktów z przepisem – to pomysł dla tych, którzy oprócz pieniędzy chcą poświęcić trochę czasu. Podaruj młodemu pasjonatowi gotowania przepis na swoje ulubione danie wraz z wszystkimi potrzebnymi składnikami! Możesz je fajnie zapakować, np. w skrzynce lub czarnym boksie rodem z programu Top Chef. Dodaj do tego przepis krok po kroku i jakąś ciekawą historię, która kojarzy Ci się z tym daniem. Możecie również umówić się na wspólne gotowanie tego dania i degustację, w ten sposób danie to da Wam kolejne fajne wspomnienie, a to jest bezcenne.

Taki kulinarny prezent może okazać się strzałem w dziesiątkę również dla tych dzieci, które pasji do gotowania jeszcze nie odkryły! Rozwijajmy to w dzieciach, niech czują, że jedzenie jest ważnym elementem życia, do tego takim, które poznawać możemy przez całe życie.

Zdjęcia w poście pochodzą z zasobów FSW lub stron producentów, do których linki znajdują się w poście.