10 „JEDZENIOWYCH” PREZENTÓW NA DZIEŃ DZIECKA

Warto wiedzieć

„Jedzeniowy” wcale nie musi oznaczać „do zjedzenia”. Chcemy, aby dzieci poznawały jedzenie, aby było dla nich czymś co kojarzy się dobrze i przyjemnie. Mogą o nim czytać, oglądać je, mogą uczyć się gotować „na niby” i naprawdę! 🙂 Rzutem na taśmę podpowiadamy co fajnego możecie im ofiarować.

1. KSIĄŻKA

DLA DZIECI W WIEKU 2-7 LAT

Obie książki pokazują, że gotowanie z dzieckiem może być fajną zabawą. Jeśli dopiero zaczynacie razem gotować, to te pozycje ułatwią Wam to i pomogą by było to dla Was przyjemnością.

DLA STARSZYCH DZIECI I NASTOLATKÓW

• „Walenty i spóka. Kryminał Dietetyczny” , Monika Oworuszko (ok 25 zł) dla czytających pociech, polecamy całą serię kryminału dietetycznego Walenty i spółka, którą dostaniecie w naszym sklepie. Śledząc losy bohaterów: Walentego Węglowodana, Wery Wody, Tęgomira Tłuszcza, Balbiny i Błażeja Białko młodzi czytelnicy poznają zasady zdrowego odżywiania w ciekawy i zabawny sposób!

2. WYJĄTKOWA ZASTAWA
Talerzyk, kubeczek, łyżeczka to wszystko może mieć wpływ na naszą relację z jedzeniem. Chyba każdy ma swój ukochany talerz lub kubek. Dlatego warto czasami zaszaleć z zastawą. Niech nasze wspólne posiłki będą wesołe!

• Jeden z naszych ulubionych talerzy – idealny na warzywny lub owocowy półmisek – na przykład  tęczowy talerz z H&M HOME (29,99 zł)

• Świetnym pomysłem może być również lunchbox– idealny na wyprawy do lasu lub na plażę, bo przecież podwieczorki w plenerze są najsmaczniejsze!

• A kubki od FOR.REST ma cały nasz zespół i cieszymy się z nich jak dzieci – (40-70 zł). Możecie przeberać we wzorach, polecamy szczególnie dla fanów zwierzątek.

Zdjęcia: H&m home; FOR.REST

3. DOMOWA UPRAWA JEDZENIA

Jeśli jest coś co jeszcze mocniej niż gotowanie może wpłynąć na to byśmy chcieli dobrze jeść, to na pewno jest to ogrodnictwo. Własna uprawa warzyw i owoców, powoduje, że wszyscy chcą spróbować, tego co rosło na jego oczach.

• Jeśli chcecie by ogrodniczy prezent był wyjątkowy sprawdźcie to – Kartki z Ogrodu Zająca to rodzaj edukacyjnej zabawy dla dzieci. W jej skład wchodzą wierszowane pocztówki oraz ekologiczne koperty z wtopionymi nasionami, z których po zasadzeniu wyrastają warzywa. Czad! (39 zł)

• Dla fanów rysowania świetną niespodzianką mogą być ołówki z nasionami! sadzisz taki magiczny ołówek w ziemi i wyrastają z niego niezapominajki! Magia natury!

Zdjęcia: potrzeba fantacji, for.rest, dedoles

4. JEDZENIOWE TATUAŻE

Wszystkim cieszą się oczy na ich widok. Stworzyliśmy je by owoce i warzywa były COOL! Chętnie dziarają się również dorośli, więc zamówcie na wszelki wypadek od razu dwa komplety. znajdziecie je tutaj.

5. PRAWDZIWE JEDZENIE

Jeśli już chcecie kupić coś do jedzenia wybierzcie coś wartościowego. Zawsze dobrą opcją są owoce albo cały ich kosz. Masło orzechowe, orzechy i suszone owoce też będą ok. A jak chcecie żeby było WOW to postawcie na suchy prowiant od HELPA, czyli liofilizowane owoce (6,99 zł)

7. KUCHENNE UNTENSYLIA DLA MAŁEGO KUCHARZA

• Mogą być to silikonowe foremki do muffinek, wałek albo chopper ręczny – kochają go wszyscy mali kucharze. Każdy lubi mieć swój sprzęt, wtedy wchodzi się na nowy poziom gotowania.

• Świetnym sprzętem dla adeptów sztuki kulinarnej jest również Cake Factory– czyli mini piekarnik, w którym razem z dziećmi możecie przygotowywać ich pierwsze wypieki- polecamy szczególnie te na bazie warzyw i owoców 😉

Zdjęcia: Groupe Seb sp. z o.o.

8. GRY, PUZZLE, ŁAMIGŁÓWKI Z OWOCAMI I WARZYWAMI

Wszystkie te elementy mogą się przyczynić do tego, że Twoje dziecko lepiej pozna owoce i warzywa. A jak dobrze wiemy, lubimy to co znamy. Także otaczajmy się tymi produktami również podczas zabawy. Znajdziecie gry i puzzle z elementami jedzeniowymi dla każdego wieku. Tylko przykładowe pokazujemy poniżej:

zdjęcia: Janod.pl; trefl

9. NAJLEPSZE LODY W MIEŚCIE

A co tam, czasem można! Tylko pamiętajcie wybierzcie wyjątkowe miejsce, lody weźcie na wynos i idźcie z nimi na dłuuuuugi spacer. Jak raz spróbujecie prawdziwych, pysznych lodów to wcale nie będziecie się już rzucać na byle co.

W Warszawie nasze ulubione miejsca to : Jednorożec i Al Passo.

10. CZAS

W ten dzień podarujmy dzieciom nas samych! Bez telefonów i maili. Z głową bez obowiązków i pilnych spraw. Bądźcie po prostu razem – upieczcie wspólnie ciasto, pokrójcie wspólnie sałatkę, przygotujcie butelkę wody z owocami jakie lubicie, nie ograniczajcie się tylko do cytryny i mięty.
Zapakujcie przygotowane jedzonko na wynos, i wybierzcie się na piknik marzeń. Niech ten piknik będzie kolorowy, pachnący a przede wszystkim spędzany w najlepszym towarzystwie bliskich osób. A gdy za oknem będzie padał deszcz, nic straconego! Domowa cukiernia brzmi zachęcająco? Z naszymi przepisami  na pewno będzie słodko.

Co najważniejsze – Przytulajcie się. To zostaje w pamięci na długo.