Zimowa herbata o zapachu świąt

Składniki:

• 100 g dowolnej herbaty czarnej dobrej jakości (liściasta nie granulowana)
  • 2 laski cynamonu
  • 2 łyżki goździków
  • 1 łyżeczka nasion kolendry
  • 1 łyżeczka czerwonego lub czarnego pieprzu w ziarnach
  • 1 gwiazdka anyżu
  • 1 łyżeczka jałowca

dodatki:

• plasterki cytrusów
  • liofilizowane owoce
  • miód

Sposób przygotowania:

Laski cynamonu przed wyjęciem z opakowania za pomocą tłuczka lub wałka rozgniatamy uderzając w nie porządnie kilka razy. Następnie wszystkie przyprawy mieszamy z herbatą i zamykamy w szczelnym słoiczku.

Na 1 litr naparu dodajemy 1 łyżkę mieszanki i parzymy około 5 minut.

Po wyjęciu fusów, do gorącego naparu możemy dodać plasterki pomarańczy, imbiru, cytryny.

Dobrym dodatkiem będą też mrożone lub liofilizowane maliny.
Jeśli pijecie napar w temperaturze poniżej 40 st. Celsjusza możecie dodać również odrobinę miodu.