SAŁATKA TABULLEH Z SELEREM NACIOWYM

• Sok z połowy cytryny
  • Sól, pieprz

Sposób przygotowania:

Kaszę bulgur gotujemy w 400 ml wody przez ok 15 minut. Odcedzamy, odstawiamy do ostygnięcia. Seler naciowy kroimy na jak najcieńsze plasterki, pomidory odsączamy z oleju i również kroimy na plasterki. Ciecierzycę odsączamy z zalewy. Wszystkie składniki mieszamy z ostudzoną kaszą. Dodajemy drobno posiekaną pietruszkę, olej z pomidorów, sok z cytryny oraz doprawiamy solą i pieprzem do smaku. Wstawiamy do lodówki na 2-3 godziny aby smaki się połączyły.