Szkolenie w ramach projektu „Stołówka z klasą”

Stołówka z klasą? Czy warto zwraca uwagę nie tylko na to co ląduje na talerzach naszych dzieci, ale również na to w jakiej atmosferze, miejscu będą spożywane posiłki? Oczywiście!  Jest to niezwykle ważne.

Firma Kaufland wyszła tej potrzebie naprzeciw i zaprosiła szkoły podstawowe, którym nie udało się uzyskać finansowania w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, do udziału w konkursie plastycznym „Stołówka z klasą”.

Nagrodzono w tym konkursie 10 placówek, którym sfinansowano remont szkolnej stołówki!

W ramach współpracy z firmą Kaufland przy tym projekcie 6 listopada przeprowadziliśmy szkolenie, w którym wzięło udział ponad 30 nauczycieli ze szkół, które nagrodzono w konkursie.

W trakcie spotkania przekazaliśmy praktyczna wiedzę, inspiracje jak wykorzystać szkolną stołówkę jako przestrzeń do realizacji innych działań w zakresie edukacji żywieniowo- kulinarnej, nie tylko jako miejsca do spożywania posiłków szkolnych.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy w nowych, pięknych przestrzeniach!
A dla firmy Kaufland wielkie brawa za pomysł wsparcia szkół w takiej formie.

Zobacz relację z realizacji konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia szkolenia dla opiekunów stołówek.