top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraSzkoła na Widelcu | Katarzyna Woźnicka

Mikołajkowe słodkości

W wielu miejscach widzimy już choinki, czekoladowe mikołaje i adwentowe kalendarze z czekoladopodobnym wypełnieniem - to znak! Idą święta. A co za tym idzie, prezenty!


No właśnie- prezenty! Naszym zwyczajem jest nie tylko obdarowywanie się prezentami w czasie świąt Bożego Narodzenia, ale także 6 grudnia- w dzień imieniem Świętego Mikołaja, czyli Mikołajki.


Grudzień to jednak cudowny miesiąc, tyle okazji do obdarowania bliskich prezentami! Ale co wybrać? Na co dzień otacza nas mnóstwo słodkości, a w okresie przedświątecznym dodatkowo zalewa nas fala czekoladowych Mikołajów i bałwanów. Czy w dzisiejszych słodkich czasach, pełnych powszechnych chwil jedzenia słodyczy „od tak”, kogokolwiek one jeszcze zaskakują i szczerze cieszą?


Może spróbujmy tym razem wyjść poza schematy. Obdarujmy bliską osobę wyjątkowym prezentem.


Naszym zdaniem podarowanie kupnego smakołyka, to tak naprawdę pójście na łatwiznę. I apelujemy! Nie idźcie w tym roku na łatwiznę, wysilcie się. Dlaczego? Bo dzieci i wielu dorosłych je w ciągu roku ogromne ilości cukru. Zdecydowanie ponad normę.


Co w takim razie zamiast ciasteczka czy cukierka?


Alternatyw jest mnóstwo. Wśród gąszczu niekoniecznie wartościowych produktów możemy też znaleźć perełki, które nie tylko są przepyszne, ale zawierają składniki, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Wcale nie musimy długo szukać. Tak naprawdę mamy je na wyciągnięcie ręki: owoce (egzotyczne mango, świeży ananas, granat czy papaja będą większym zaskoczeniem niż dobrze znany czekoladowy batonik!), owoce suszone, pestki czy orzechy- przepyszne, co niektóre bardzo słodkie (a bez dodatku cukru!), a przede wszystkim pożywne!


Cudownym prezentem może być także wspólnie spędzony czas! Co powiecie na wspólne Mikołajkowe gotowanie. Do tego was bardzo zachęcamy. Upieczcie ze swoją pociechą pierniczki czy muffinki! Ususzcie wspólnie pomarańczowe krążki, które zawiesicie na choince. Zróbcie zimową herbatę z goździkami i cynamonem i wypijcie ją wspólnie pod kocem. Ulepcie razem górę pierogów. Uwierzcie, to jest lepsze niż podarowanie kupnych czekoladek. Dodatkowo oprócz przepysznego smakołyku, będziecie mieli piękne wspomnienia, bezcenne.


Całkiem nieSŁODKI PREZENT


Bardzo polecamy zapoznanie się z akcją #nieSŁODKIprezent bliskiej naszemu sercu Zuzanny Wędołowskiej. Przedświąteczny czas to idealny moment do rozmowy z dziadkami, ciociami, wujkami i innymi dorosłymi wokół dziecka na temat tego, że cukierek można zastąpić fajnym ołówkiem, opakowaniem mini kiwi, innym ciekawym owocem, naklejką lub wspólnym spacerem! Zuzia udostępnia w ramach akcji świetne materiały, wśród których znajdziesz argumenty do rozmów oraz narzędzia, takie jak na przykład list do przedszkola, który po prostu możesz wydrukować i zanieść osobie odpowiedzialnej za mikołajkowe paczki dla dzieci.


By nieco Wam ułatwić sprawę, podrzucamy przepis na przepyszne muffinki. Zamówcie w liście do świętego Mikołaja silikonową foremkę, zestaw utensyliów dla małego kucharza, lub fartuszek i pogotujcie trochę z waszymi pociechami.


P.S. Nie znamy dziecka, które zrobiło te muffinki i powiedziało, że są niesmaczne!


150 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


Post: Blog2_Post
bottom of page