top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraSzkoła na Widelcu

Grudniowy czas

Kiedy tak szybko minął ten czas? Jeszcze chwilę temu był styczeń…a tu już… mamy grudzień! Nadszedł ten fajny czas, z pierniczkami czy zapachem mandarynek w tle.A skoro już mowa o tym, że ten rok przyniósł Nam sporo nieoczekiwanych wyzwań, może warto by ten ostatni miesiąc tego roku był „inny”, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Zróbcie coś fajnego, dobrego. Powyżej mamy kilka propozycji, może Was zainspirują do działania i zadbania o siebie. Niech kolejna fala pandemii będzie dla was nie tylko powodem do zmartwień ale również zachętą do zadbania o siebie.


Pamiętajcie, najważniejsze jest nasze zdrowie. A co ma na nie największy wpływ? Świat nauki (ten rzetelny, nie szamański) mówi jednoznacznie, że to nasz styl życia (i to, aż w 50%).


Co to właściwie oznacza?


Na co dzień naszym priorytetem powinniśmy być my sami!


Powinniśmy troszczyć się o siebie, bo to właśnie te nasze małe codzienne rzeczy mają ogromne znaczenie, może nie wszystkie tu i teraz, ale w przyszłości każda z nich na pewno da o sobie znać.


Przede wszystkim powinno być dla nas ważne to co jemy.

Dbajmy o to co wewnątrz, nie tylko na zewnątrz. Niech na naszych talerzach goszczą warzywa i owoce. To one mają moc! (może chipsy z jarmużu?) Mamy, tak ogromny wybór, że każdy z nas na pewno wybierze coś co lubi. Spożywajmy posiłki w miłej atmosferze, bez zbędnych "zakłócaczy" (może wspólna cynamonowa owsianka?). To również bardzo ważne.


Nie zapominajmy o dodatkowej aktywności fizycznej.

Może to być po prostu spacer, a może od dziecka marzyliście by spróbować sztuk walki? Czemu nie! Znalezienie zajęcia, które da Wam trochę odpocząć od codziennych zmagań, pozwoli się wyciszyć, odreagować pozytywnie wpłynie na Wasz stan zdrowia zarówno w tej sferze psychicznej jak i fizycznej. Same plusy, zero minusów. Ważne jedynie, by robić to co naprawdę sprawia nam przyjemność.


Ważne jest też dbanie o relacje, zarówno te najbliższe jak i te nieco dalsze.

Bądźmy dobrzy dla siebie i innych. Nie bójmy się mówić miłych słów czy uśmiechać. To jak najbardziej wskazane! Grudzień to również czas prezentowy, może w tym roku wybierzecie ten „od serca” ale „niesłodki”? Okażcie innym, że są dla Was naprawdę ważni.


Pamiętajmy o planecie.

To nasze wspólne miejsce, sprzyja nam tylko wtedy, gdy je pielęgnujemy. Dbajmy o to co nas otacza (może kolejnym razem na zakupy weźmiecie ze sobą wielorazowe torby? Tak by nie wrócić z toną foliówek?)


Oczywiście pamiętajmy, że największym powodzeniem cieszą się metody małych kroków. I do tego zachęcamy!


Grudzień to idealny czas, by zwiększyć szansę na zdrowie zarówno te fizyczne jak i psychiczne. Wybierzcie chociaż jedną rzecz, o którą szczególnie zadbacie w tym miesiącu! A z czasem to stanie się nawykiem!


Dbajcie o siebie!

166 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page