SZKOŁA NA WIDELCU

Informacje o naszej fundacji

Czy mamy wpływ na to, co jedzą nasze dzieci? Jak sprawić by chciały zjeść w szkole zdrowe drugie śniadanie? I czy maluchy w ogóle powinny pomagać w kuchni? Nad rozwianiem takich wątpliwości i promowaniem idei zdrowego odżywiania wśród dzieci pracujemy każdego dnia!

Pomysł na założenie fundacji zrodził się w 2012 roku jako odpowiedź na rosnącą potrzebę edukacji kulinarnej dzieci i młodzieży. Od tej pory działamy na rzecz poprawy jakości żywienia dzieci w szkołach i przedszkolach, uczymy jak jeść zdrowo, ale również smacznie. Tworzymy i realizujemy programy edukacyjno-kulinarne dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników stołówek, bazujące na połączeniu zajęć teoretycznych i praktycznych. Podczas naszych warsztatów kulinarnych dzieci nie tylko gotują, ale poszerzają swoją wiedzę – uczą się skąd pochodzą produkty, jak się je uprawia lub wytwarza. Dodatkowo ćwiczą umiejętność pracy zespołowej i zachowania przy stole.

ZESPÓŁ

Zespół Fundacji tworzy grupa ekspertów kulinarnych, dietetyków, wolontariuszy.

Wszystkich nas łączy miłość do gotowania, entuzjazm do pracy i chęć zmiany nawyków żywieniowych Polaków. Założycielem i Prezesem Fundacji Szkoła na Widelcu jest Grzegorz Łapanowski. Funkcję dyrektora Fundacji pełni Agata Gawska. Nadzór nad merytoryką działań oraz PR sprawuje Katarzyna Pieczyńska. Kasia Woźnicka koordynuje, między innymi, realizację ogólnopolskiego programu dla szkół "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Od ponad roku w Fundacji pracują również Patrycja Pietraszek i Agnieszka Zawadzka, które piszą dla was artykuły, liczą wartości odżywcze i prawie każdego dnia wyruszają z misją edukacji żywieniowo-kulinarnej do polskich szkół i przedszkoli.

Grzegorz

Łapanowski

Pomysłodawca i założyciel Fundacji

Agata