SZKOŁA NA WIDELCU

Informacje o naszej fundacji

Czy mamy wpływ na to, co jedzą nasze dzieci? Jak sprawić by chciały zjeść w szkole zdrowe drugie śniadanie? I czy maluchy w ogóle powinny pomagać w kuchni? Nad rozwianiem takich wątpliwości i promowaniem idei zdrowego odżywiania wśród dzieci pracujemy każdego dnia!

Pomysł na założenie fundacji zrodził się w 2012 roku jako odpowiedź na rosnącą potrzebę edukacji kulinarnej dzieci i młodzieży. Od tej pory działamy na rzecz poprawy jakości żywienia dzieci w szkołach i przedszkolach, uczymy jak jeść zdrowo, ale również smacznie. Tworzymy i realizujemy programy edukacyjno-kulinarne dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników stołówek, bazujące na połączeniu zajęć teoretycznych i praktycznych. Podczas naszych warsztatów kulinarnych dzieci nie tylko gotują, ale poszerzają swoją wiedzę – uczą się skąd pochodzą produkty, jak się je uprawia lub wytwarza. Dodatkowo ćwiczą umiejętność pracy zespołowej i zachowania przy stole.

ZESPÓŁ

Zespół Fundacji tworzy grupa ekspertów kulinarnych, dietetyków, wolontariuszy.

Wszystkich nas łączy miłość do gotowania, entuzjazm do pracy i chęć zmiany nawyków żywieniowych Polaków.
Fundację Szkoła na Widelcu w 2012 roku założył Grzegorz Łapanowski.
Obecnie na co dzień w Fundacji pracuje 5 kobiet, a funkcję Prezeski Zarządu pełni Agata Gawska.
Poznajcie nasz zespół bliżej!

Agata

Gawska