Wspieraj uczniów w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych realizując program edukacyjny „Dobrze Jemy”Jesteś nauczycielem zerówki, lub klas I-III? A może dyrektorem szkoły? Prowadzisz zajęcia na szkolnej świetlicy?
Poszukujesz inspiracji do rozmawiania z uczniami o zdrowym odżywianiu? Wiesz, że to ważny temat, ale brakuje ci zweryfikowanych materiałów i inspiracji z których można byłoby skorzystać ? Zapraszamy chętnych nauczycieli, którzy chcieliby nieodpłatnie otrzymać materiały programu Dobrze Jemy!

 

„Dobrze Jemy” to program skierowany do uczniów zerówek oraz klas I-III szkół podstawowych.

Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.
Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami.

Szkoły, które zgłaszają się do programu otrzymują bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów, dzięki którym mogą wdrożyć edukację żywieniową i kulinarną do rocznego planu lekcji.

 

 

 

DLACZEGO WARTO ZGŁOSIĆ PLACÓWKĘ DO PROGRAMU DOBRZE JEMY ?

 

  • Program jest dedykowany dla uczniów i uczennic zerówek oraz klas I-III i jest zupełnie bezpłatny dla placówek, uczniów, nauczycieli.

 

  • Udział w programie nie obliguje placówki czy nauczyciela do wysyłania raportów czy sprawozdań.

 

  • Materiały edukacyjne wysyłane do szkół przesyłką kurierską oraz dostępne na stronie www programu poruszają tematy związane z edukacją zdrowotną, takie jak zdrowe odżywianie, nawyki żywieniowe, piramida zdrowego żywienia i stylu życia, picie wody czy edukacja konsumencka.

 

  • Nauczyciele z zarejestrowanej placówki otrzymują dostęp do gotowych materiałów- scenariuszy lekcji, kart pracy, filmów edukacyjnych, dzięki którym mogą realizować zajęcia z podstawy programowej dotyczące zdrowia na bazie ciekawych, innowacyjnych i atrakcyjnych dla uczniów materiałów.

 

  • Nauczyciele sami decydują jakie elementy programu wprowadzają do swojego planu nauczania- mogą dowolnie realizować scenariusze lub jedynie ich elementy podczas całego roku szkolnego.

 

  • Program jest weryfikowany przez instytucje Państwowe i przekazuje rzetelną wiedzę. IV edycja programu otrzymała Patronat Honorowy Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Rzecznika Praw Dziecka, Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

 

  • Placówki zarejestrowane w programie mogą (ale nie muszą) brać udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami takimi jak klasowa wycieczka do restauracji,sprzęt do gotowania dla szkoły, upominki w formie fartuszków, książek czy akcesoriów kuchennych dla aktywnych uczniów.

 

  • 135 uczniów z każdej szkoły zgłoszonej do końca września otrzyma mini książeczki, dzięki którym może również w domu wraz z rodzicami podjąć wyzwania związane ze zdrowym odżywianiem i stylem życia.Program zachęca do realizacji zajęć teoretyczno-praktycznych, bo takie dają najlepsze efekty, ale to od nauczyciela zależy w jaki sposób prowadzi zajęcia w ramach programu. Pokazujemy w jaki sposób organizować warsztaty kulinarne w szkolnej klasie, ale wiemy, że obecnie w wielu miejscach w Polsce jest to niemożliwe. To nic! Zapiszcie się do programu, pracuje z uczniami na bazie materiałów teoretycznych i zachęcajcie ich do wspólnego gotowania z rodzicami!

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA STRONIE PROGRAMU

 

Mamy nadzieję, że już jesteś przekonana/y, ze zarejestrowanie placówki do programu Dobrze Jemy nie niesie za sobą żadnych przykrych konsekwencji czy obowiązków, a może przynieść wiele nowych pomysłów!  Poniżej znajdziesz informację jak z sukcesem zapisać się do programu i otrzymać materiały edukacyjne na adres swojej placówki oraz dostęp do strefy nauczyciela  z materiałami edukacyjnymi.

 

 

Jak zarejestrować szkołę do edycji 2020/2021 i otrzymać pakiet edukacyjny przesyłką kurierską oraz dostęp do strefy nauczyciela gdzie znajdziesz materiały do realizacji zajęć?

 

 

KROK 1 – załóż konto stronie dobrze jemy

Kliknij poniższy przycisk i załóż osobiste konto nauczyciela na stronie www podając podstawowe dane i adres e-mail do kontaktu, na który będziesz otrzymywać informacje dotyczące realizacji programu. Założenie konta umożliwi ci również dostęp do materiałów edukacyjnych w wersji online.

ZAŁÓŻ KONTO NA STRONIE DOBRZE JEMY

 

 

KROK 2- zarejestruj szkołę

Aby otrzymać materiały drukowane przesyłką kurierską, którą nadamy pod koniec września musisz zarejestrować placówkę. Pierwsze 1800 szkół otrzyma pakiet w którym znajdziesz mini książeczki dla uczniów, papierową wersję podręcznika ze scenariuszami lekcji, plakat osiągnięć wraz z naklejkami do powieszenia w sali lekcyjnej.

Nadal posiadamy pakiety drukowane dla szkół!

Aby upewnić się, że szkoła jest zgłoszona po zalogowaniu się do strefy nauczyciela wybierz z menu po lewej stronie ”Zarejestruj szkołę” i sprawdź czy Twoja szkoła jest w bazie zgłoszonych placówek wpisując jej regon.

Jeśli szkoła jest już zgłoszona oznacza to, że jakiś inny nauczyciel z placówki zamówił już materiały. Chcesz dowiedzieć się kto w Twojej szkole w tym roku koordynuje program i zamówił materiały? Napisz do nas na e-mail klikając w poniższy przycisk.Szkoła jest zgłoszona, ale nie wiem do kogo się zgłosić po materiały 

 

 

KROK 3- wypełnij formularz rejestracji placówki

Uzpełnij formularz zgłoszenia szkoły podając dane kontaktowe oraz ilość uczniów, którzy będą brać udział w programie. Możesz zamówić materiały dla maksymalnie 5 oddziałów.  Zachęcamy do rozmowy z innymi nauczycielami ze szkoły i zachęceniem ich do dołączenia do programu. Jedna placówka może wysłać tylko jedno zgłoszenie.
Jeśli chciałbyś otrzymać większą ilość materiałów zgłoś maksymalną ilość- 5 klas przez formularz a następnie poinformuj nas o większym zainteresowaniu programem w twojej szkole poprzez wiadomość e-mail lub telefonicznie.

 

KROK 4 – Czekaj na materiały, które zostaną wysłane na adres szkoły pod koniec września.

W między czasie przejrzyj materiały dostępne w strefie nauczyciela na stronie www i zaplanuj zajęcia z ich wykorzystaniem!

Poinformuj sekretariat, że oczekujesz na przesyłkę od Fundacji Szkoła na Widelcu, by wiedzieli komu przekazać paczkę gdy dotrze do placówki. Robimy wszystko by paczki były opisane imieniem i nazwiskiem, ale czasami tak giną w szkołach. Jeśli do 10 października materiały nadal nie trafią w twoje ręce napisz do nas e-mail – sprawdzimy co się z nimi stało!

Zachęć pozostałych nauczycieli do zapoznania się z materiałami online. Każdy nauczyciel w szkole może założyć sobie osobiste konto nauczyciela na stronie dobrzejemy i korzystać z dostępnych tam materiałów.

 

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Pogramu Dobrze Jemy lub masz problem z rejestracją zapraszamy do kontaktu: tel. 694-441-485 e-mail: program@szkolanawidelcu.pl

 

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij