WARSZTATY KULINARNE W GNIEWOSZOWIEPierwszy dzień wiosny edukatorzy kulinarni Fundacji Szkoła na Widelcu spędzi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie. Cała szkoła świętowała pod hasłem „Owocowo- warzywny zawrót głowy”.

Z tej okazji przeprowadziliśmy warsztaty dla 3 klas, w których łącznie wzięło udział 60 dzieci.
W teoretycznej części warsztatów dzieci dowiedziały się jakie są podstawy prawidłowego żywienia oraz jak na co dzień powinien wyglądać jedzenie na ich talerzu. Miały również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w quizie „Jedzeniowi Milionerzy”.

Dowiedziały się między innymi tego, co zawiera więcej witaminy C- cytryna czy papryka, ile wody jest w ciele człowieka oraz czy istnieją czarne marchewki.  Podczas części praktycznej warsztatów uczniowie, przygotowywali pod czujnym okiem edukatorów kulinarnych przepyszny koktajl warzywno-owocowym lub sałatkę z kaszy pęczak z selerem naciowym.

Bardzo dziękujemy szkole za gościnę, gratulujemy pomysłu organizowania wydarzeń, w których zachęcamy najmłodszych do spożywania warzyw i owoców. Szczególnie gratulujemy Pani Marii, która w tej placówce dba o to by dzieci dobrze jadły. Życzymy również wielu kulinarnych sukcesów.

A gdybyście i wy chcieli przygotować ze swoimi uczniami warsztaty kulinarne, na których wspólnie skomponujecie te 2 pyszne dania tu znajdziecie przepisy:

ZIELONY KOKTAJL

SAŁATKA

 

 

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij