Tefal Szkoła na widelcu – Miksujemy owoce i warzywa w kolejnym przedszkolu!W zeszłym tygodniu odbył się kolejny warsztat realizowany w ramach programu Tefal Szkoła na Widelcu. Tym razem spotkaliśmy się w Przedszkolu nr 41 "Wiślana Kropelka" w Warszawie, gdzie razem z grupą 4,- 5- i 6-latków przygotowywaliśmy zielony koktajl mocy. Towarzyszyli nam pracownicy przedszkola i zaangażowana grupa rodziców.

Począwszy od najmłodszej grupy skończywszy na najstarszej wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Po krótkim wstępie teoretycznym, podczas którego przypomnieliśmy sobie ważne zasady obowiązujące na warsztatach tj. dokładne mycie rąk, zakładanie fartuszków czy bezpieczne użytkowanie urządzeń kuchennych dzieci zabrały się do pracy.

Obieranie i krojenie bananów, rwanie listków szpinaku i jarmużu czy wyciskanie soku z jabłek, gruszek, pomarańczy oraz cytryn nie stanowiło dla nich problemu. Połączenie słodkich i kwaśnych owoców (miąższu i soku) z lekko gorzkimi listkami i aromatycznymi ziołami (miętą i melisą) przyniosło niesamowity efekt. Pięknie zielony i do tego pyszny koktajl został wypity do ostatniej kropelki. Dosłownie, bo po warsztatach nie został nawet jeden najmniejszy owoc. W ciągu 3 godzin ok. 60 dzieciaków przetworzyło 20 kg owoców i 1 kg zielonych listków. To kolejny raz utwierdziło nas w przekonaniu, że dzieci naprawdę mogą polubić warzywa i owoce, tylko trzeba odpowiednio zmiksować smaki 🙂

Zielony zmiksowany koktajl mocy:

Przepis na 2 porcje:

1 banan

Garść szpinaku lub jarmużu

2 łyżki soku z cytryny

200 ml soku (tłoczonego z jabłek/gruszek/pomarańczy)

Kilka listków mięty

Woda (opcjonalnie)

Owoce i warzywa dokładnie myjemy. Szpinak lub/i jarmuż obrywany z łodyżek. Wyciskamy sok z owoców (jednego lub kilku rodzajów). Cytrynę wyciskamy. Obieramy i kroimy banana. Można dodać również kilka listków mięty. W blenderze kielichowym miksujemy banana z zielonymi listkami i sokiem z owoców.Dokładnie miksujemy. Jeżeli koktajl wyszedł za gęsty można dopełnić go wodą. Miksujcie na zdrowie! 🙂

Warsztaty w szkołach i przedszkolach są realizowane w ramach programu społecznego Tefal Szkoła na Widelcu.

TEFAL_SNW_poziom

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij