Szkoła na Widelcu na I Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia
W I Międzynarodowym Kongresie PTMSŻ udział wzięło ponad 650 osób, a wydarzenie przeszło do historii nie tylko jako udany początek prac Towarzystwa, ale również największa dotąd zorganizowana konferencja medycyny stylu życia w Europie.

Wśród gości i prelegentów nie zabrakło przedstawicieli wiodących towarzystw medycyny stylu życia na świecie, m.in. Susan Benigas (Dyrektorki Wykonawczej American College of Lifestyle Medicine), Roba Lawsona (współzałożyciela British Society of Lifestyle Medicine), Luigiego Maselli (Prezesa Mediterranean Society of Lifestyle Medicine) czy Stephena Penmana (Dyrektora Wykonawczego Australasian Society of Lifestyle Medicine).

W tak zaszczytnym gronie prelegentów zasiadł również pomysłodawca i założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu Grzegorz Łapanowski, który wraz z dietetyczką, ekspertem Fundacji Szkoła na Widelcu Urszulą Somow przeprowadził wykład pod tytułem: Dlaczego powinniśmy uczyć się gotować? O edukacji kulinarnej dzieci. Grzegorz Łapanowski reprezentował również Fundację w dyskusji panelowej pod tytułem: Żywność- od pola do stołu. Czy mamy się czego obawiać? W tej bardzo ciekawej dyskusji udział wzięli również przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, Instytutu Żywności i Żywienia oraz reprezentant rolników.
W ciągu dwóch dni na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyło się ponad 25 wykładów, 10 warsztatów i dyskusja panelowa – wszystkie związane z filarami medycyny stylu życia, wśród których wymienia się odżywianie, aktywność fizyczną, higienę snu, zarządzanie stresem, unikanie używek czy relacje międzyludzkie.

 

Prelegenci oraz zaproszeni Goście mieli także okazję spotkać się na uroczystej kolacji zorganizowanej w Food Lab Studio, otwierającej działalność Towarzystwa, która stworzyła możliwości międzynarodowej integracji środowiska przedstawicieli medycyny stylu życia.

 „Medycyna stylu życia to najlepsza, najprostsza i najlogiczniejsza odpowiedź na epidemię chorób cywilizacyjnych, stawiająca w centrum pacjenta i jego sprawczość w zakresie dbania o własne zdrowie. Całym wydarzeniem, jak i powołaniem do życia Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, chcemy rozpocząć nowy rozdział w dyskusji o zdrowiu człowieka – adekwatnie odpowiadający na wyzwania stojące przed współczesnym systemem ochrony zdrowia”- podkreślają organizatorzy.

 

Fundacja Szkoła na Widelcu była jednym z partnerów Kongresu i podczas dnia otwartego przeprowadziliśmy wraz ze studentkami, które tworzą projekt EMSA Meet the Dietician w ramach EMSA (Europejskie Stowarzyszenie Studentów Medycyny) warsztaty kulinarne dla dzieci podczas których rozmawialiśmy z dziećmi o witaminach i składnikach mineralnych, zasadach komponowania posiłków i przygotowywaliśmy pyszne miski pełne witamin.

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij