Szkoła na widelcu w drodze- Turniej Dobrego Jedzenia i Stylu Życia29 maja kolejny raz ruszyliśmy z naszą misją w Polskę. Tym razem udaliśmy się do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie przeprowadziliśmy wykłady połączone z grą żywieniową dla niespełna 300 dzieci.

Staramy się pokazywać dzieciom, że zdrowy styl życia to fajna przygoda, a nie smutny obowiązek. Pokazujemy im, że osoby dobrze odżywiające się i regularnie uprawiające sport nie tylko są szczupłe, ale również bardziej zadowolone. Chcemy, żeby ludziom się chciało. Chciało dbać o siebie, swoje ciało i ducha. Podczas naszych wykładów tłumaczymy jak to zrobić by nie zwariować.
Odkryliśmy przez dziećmi produkty, które koniecznie powinni spróbować w najbliższym czasie. Tym razem były to: szparagi, rabarbar, truskawki, rzodkiewki, sałata i dobre lody, w końcu jest ciepło. Nie jadłeś czegoś w tym sezonie? Nie zwlekaj dłużej!
Na koniec zagraliśmy w żywieniowy quiz. Sprawdziliśmy czy dzieci pamiętają ile posiłków w ciągu dnia trzeba jeść, jakie znają rośliny strączkowe i czy rozumieją ile trzeba biegać by spalić 1 paczkę chipsów. Zwycięzcy otrzymali kosz owoców dla swojej klasy i byli z tego powodu naprawdę uradowani.
Dziękujemy za zaproszenie, mamy nadzieję, że zostawiliśmy po sobie ślad, a tymczasem ruszamy w dalszą drogę.
newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij