Szkoła na Widelcu w Domu Samotnej Matki27 czerwca 2019 roku odwiedziliśmy Dom Samotnej Matki na warszawskiej Białołęce, żeby wspólnie z Fundacją Veolia i podopiecznymi spędzić miły dzień w aktywny sposób!

Nasz zespół zajął się gotowaniem, a wolontariusze fundacji Veolia samodzielnie zasadzili kwiaty oraz zioła w przydomowym ogródku oraz zbudowali miejsce do odpoczynku w ogrodzie – ławki oraz stoły, które idealnie sprawdzą się do odpoczywania oraz spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

Podczas naszych warsztatów kulinarnych przygotowaliśmy warzywne szaszłyki z marynowanej cukinii, pieczarek, czerwonej cebuli, papryki i sera halloumi. Oprócz tego zrobiliśmy ogromną miskę sałatki z bobu, awokado i mnóstwa ziół, na którą przepis znajdziecie tutaj. Na deser przygotowaliśmy owoce w formie sałatki – były w niej ananas, morele, borówki, mnóstwo truskawek i arbuz.

Wspólnymi siłami udało nam nakarmić ponad 60 osób, a rozmowom i pytaniom o przepisy na dania nie było końca!

Podsumowaniem całej imprezy było przekazanie na ręce naszych małych pomocników – podopiecznych Domu Samotnej Matki kilka sprzętów do gotowania od firmy Tefal – blendera ręcznego, dwóch patelni oraz szpatułę, żeby mogli samodzielnie gotować i eksperymentować w kuchni!

Czynienie dobra to prawdziwa frajda, dlatego warto pomagać.

To był naprawdę cudowny dzień.

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij