Szczypiorniak na podwórko – szczypiorniak do… garów!Młodzi uczestnicy programu Szczypiorniak na podwórko stanęli z nami do garów i zgotowali z nami posiłki oraz napoje potreningowe, opracowane przez dietetyka sportowego Ulę Somow i kucharza Magdalenę Święciaszek.

Od marca 2015 roku realizowany był w Płocku projekt partnerski Szczypiorniak na podwórko. Razem z Instytutem Sportu i Edukacji uczestniczyli w nim Sekcja Piłki Ręcznej Wisły Płock oraz Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Projekt skierowany był do grupy 30 dzieci z terenu Płocka, zagrożonych wykluczeniem społecznym . Dla podopiecznych, którzy spotykali się na podwórkach z cudownymi streetworkerami przygotowano pełny niespodzianek program treningowy i edukacyjny. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnych treningach szczypiorniaka, dowiedzieć się więcej o zasadach fair play i sportowych postawach od przedstawicieli drugiego klubu piłki ręcznej w kraju. Teraz dzieci dzięki Fundacji Szkoła na Widelcu mogły też przygotować posiłki regeneracyjne.

Dzieci przygotowały z nami : sałatkę z pęczaku z jarmużem i cieciorką, sałatkę owocową, naturalny izotonik i koktajle. Wszystko zostało zjedzone, a najbardziej smakował dzieciom zielony koktajl ze szpinakiem 🙂

Fundacja Szkoła na Widelcu

Plakat autorstwa Beaty Greś

Newsletter Szkoła na Widelcu

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij