Szczypiorniak na podwórko – szczypiorniak do… garów!

Młodzi uczestnicy programu Szczypiorniak na podwórko stanęli z nami do garów i zgotowali z nami posiłki oraz napoje potreningowe, opracowane przez dietetyka sportowego Ulę Somow i kucharza Magdalenę Święciaszek.

Od marca 2015 roku realizowany był w Płocku projekt partnerski Szczypiorniak na podwórko. Razem z Instytutem Sportu i Edukacji uczestniczyli w nim Sekcja Piłki Ręcznej Wisły Płock oraz Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Projekt skierowany był do grupy 30 dzieci z terenu Płocka, zagrożonych wykluczeniem społecznym . Dla podopiecznych, którzy spotykali się na podwórkach z cudownymi streetworkerami przygotowano pełny niespodzianek program treningowy i edukacyjny. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnych treningach szczypiorniaka, dowiedzieć się więcej o zasadach fair play i sportowych postawach od przedstawicieli drugiego klubu piłki ręcznej w kraju. Teraz dzieci dzięki Fundacji Szkoła na Widelcu mogły też przygotować posiłki regeneracyjne.

Dzieci przygotowały z nami : sałatkę z pęczaku z jarmużem i cieciorką, sałatkę owocową, naturalny izotonik i koktajle. Wszystko zostało zjedzone, a najbardziej smakował dzieciom zielony koktajl ze szpinakiem 🙂

Fundacja Szkoła na Widelcu

Plakat autorstwa Beaty Greś