Kolacja charytatywna „Kucharze dzieciom” w GdańskuFundacja Szkoła na widelcu na kolacji charytatywnej „Kucharze dzieciom” w Gdańsku

17 listopada 2015 roku byliśmy w Gdańsku jako współorganizatorzy kolacji charytatywnej „Kucharze dzieciom” – niezwykłej inicjatywy kulinarnej, podczas której zbieraliśmy środki na zakup sprzętu dla stołówki przy Szkole Podstawowej nr 44. Jak było? Doskonale! 700 gości, kilkunastu kucharzy i pomocników, mnóstwo pozytywnej energii i prawdziwy sukces finansowy. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim i z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenia!

news2_mini

Kucharze dzieciom

Pomysłodawcą kolacji był Grzegorz Łapanowski, założyciel Fundacji Szkoła na widelcu. Podczas jednego z odcinków programu „Misja stołówka” realizowanego właśnie w Szkole Podstawowej nr 44, Grzegorz wpadł na pomysł kolacji charytatywnej. Głównymi celami miała być zbiórka pieniędzy na wyposażenie szkolnej kuchni oraz promocja zdrowego żywienia wśród dzieci i dorosłych. Z pomocą Fundacji, zaprzyjaźnionych organizacji i szefów kuchni z Pomorza wspólnie przygotowaliśmy na ten wieczór tysiąc porcji degustacyjnych. Wśród gotujących kucharzy, oprócz Grzegorza Łapanowskiego, można było spotkać między innymi Michała Turka, prowadzącego audycję kulinarną „Turek Pomoże Od Kuchni” w Radiu Plus, Artura Moroza, szefa kuchni i właściciela restauracji Bulaj, Malikę, szefową kuchni i właścicielkę restauracji Malika oraz Food Art Company – Marzenę Imiłkowską z kreatywnej kuchni warzywnej z Gdańska. Całość zorganizowało Stowarzyszenie Szkoła dla Wszystkich, a inicjatywę wsparły Stowarzyszenie Macherki, Fundacja Szkoła na Widelcu i Fundacja Plaster.

 

Oprócz kolacji zorganizowaliśmy w szkole pokazy kulinarne i licytację wyjątkowego fartucha Szkoły na widelcu z autografem Grzegorza Łapanowskiego. Tego dnia można było zrobić również kulinarne zakupy. Swoje wyroby wystawiali producenci ekologicznej żywności oraz rodziny uczniów Szkoły Podstawowej nr 44.

 

Na koniec dnia podsumowaliśmy zebrane środki. W jeden wieczór udało się zgromadzić aż 20 000 zł!

Relację z kolacji można obejrzeć w finałowym odcinku Programu „Misja stołówka” już 24 listopada o godzinie 21.30 w Polsat Cafe.

Newsletter Szkoła na Widelcu

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij