Gastro garden bełska czyli projekt gastronomiczno – ogrodniczyW piątek 26.08.2016 r. przeprowadziliśmy piękną wycieczkę po niezwykłym miejscu. Naszymi gośćmi były dzieci uczestniczące w półkoloniach szkoły gotowania Little Chef. Oprowadziliśmy je po szklarniach w Technikum Ogrodniczym w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie. Dzieci podczas tych zajęć dowiedziały się i zobaczyły jak rosną pomidory (w przeróżnych kolorach i kształtach), dynie, kabaczki, papryki (w różnych kolorach i kształtach). Ponad to miały okazję obejrzeć i spróbować po zapachu rozpoznać przeróżne świeże zioła oraz jadalne kwiaty. W szklarniach nie zabrakło niespodzianek – dla wszystkich nowością okazały się ogórki meksykańskie i kiwano.

Dzieci oprócz oglądania, sporo też zrobiły 🙂. Pomogły nam wypielić zagony z pomidorami. Zerwały dojrzałe pomidorki, z których przyrządziły pyszną, kolorową sałatkę. Było jak zawsze inspirująco i wesoło.

„Uważamy, że takie wycieczki mają sens. Pokazanie dzieciom jak coś rośnie, jak pielęgnować rośliny, jak zbierać plony wpływa na to, że dzieci zaczynają się tym interesować. Dowiadując się ile pracy i czasu kosztuje kogoś wyprodukowanie produktu, który jemy, zaczynamy zdecydowanie bardziej go szanować. Tego też chcemy uczyć dzieci- szacunku do prawdziwego, dobrego jedzenia i do ludzi, którzy je dla nas produkują.”

*Gastro garden to projekt gastronomiczno- ogrodniczy realizowany przez Grzegorza Łapanowskiego we współpracy z Zespołem Szkół nr 39 przy ul. Bełskiej w Warszawie. Wspólnie uprawiamy tam warzywa i zioła. Grzegorz uczy się tam ogrodnictwa, a uczniów i kadrę szkoły stara się uczyć gotować.

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij