Gastro garden bełska czyli projekt gastronomiczno – ogrodniczy

W piątek 26.08.2016 r. przeprowadziliśmy piękną wycieczkę po niezwykłym miejscu. Naszymi gośćmi były dzieci uczestniczące w półkoloniach szkoły gotowania Little Chef. Oprowadziliśmy je po szklarniach w Technikum Ogrodniczym w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie. Dzieci podczas tych zajęć dowiedziały się i zobaczyły jak rosną pomidory (w przeróżnych kolorach i kształtach), dynie, kabaczki, papryki (w różnych kolorach i kształtach). Ponad to miały okazję obejrzeć i spróbować po zapachu rozpoznać przeróżne świeże zioła oraz jadalne kwiaty. W szklarniach nie zabrakło niespodzianek – dla wszystkich nowością okazały się ogórki meksykańskie i kiwano.

Dzieci oprócz oglądania, sporo też zrobiły 🙂. Pomogły nam wypielić zagony z pomidorami. Zerwały dojrzałe pomidorki, z których przyrządziły pyszną, kolorową sałatkę. Było jak zawsze inspirująco i wesoło.

„Uważamy, że takie wycieczki mają sens. Pokazanie dzieciom jak coś rośnie, jak pielęgnować rośliny, jak zbierać plony wpływa na to, że dzieci zaczynają się tym interesować. Dowiadując się ile pracy i czasu kosztuje kogoś wyprodukowanie produktu, który jemy, zaczynamy zdecydowanie bardziej go szanować. Tego też chcemy uczyć dzieci- szacunku do prawdziwego, dobrego jedzenia i do ludzi, którzy je dla nas produkują.”

*Gastro garden to projekt gastronomiczno- ogrodniczy realizowany przez Grzegorza Łapanowskiego we współpracy z Zespołem Szkół nr 39 przy ul. Bełskiej w Warszawie. Wspólnie uprawiamy tam warzywa i zioła. Grzegorz uczy się tam ogrodnictwa, a uczniów i kadrę szkoły stara się uczyć gotować.