EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIAWielkie gotowanie na warszawskich Bielanach.

8 listopada 2016 r. świętowaliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w SP nr 289 w Warszawie. Warto podkreślić, że Szkoła ta współpracuje z nami już od 2 lat i realizuje projekty promujące zdrowy styl życia. W tym roku udało im się poprowadzić projekt z budżetu partycypacyjnego„Zielone ABC- warzywniak ze ścieżką dydaktyczną” w ramach, którego założyli ogródek przyszkolny.

W czasie Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci i rodzice pod czujnym okiem Grzegorza Łapanowskiego i edukatorów kulinarnych Fundacji przygotowywali smaczne i wartościowe przekąski. Robiliśmy szaszłyki owocowe z polskich owoców sezonowych- jabłek, gruszek i śliwek oraz z owoców egzotycznych- kiwi, ananasa, mandarynek. Piliśmy własnoręcznie przygotowany zielony koktajl mocy (jarmuż+jabłka+banany) i próbowaliśmy przekładańców jogurtowych z bakaliami i pestkami granatu.

Wiedzę żywieniową dzieci w konkursach prowadzonych na scenie sprawdziły dietetyczki Szkoły na widelcu. Ochotnicy rozpoznawali owoce i warzywa za pomocą zmysłu dotyku i węchu. I szło im znakomicie! 🙂

Na scenie zdecydowanie pierwsze skrzypce grały dzieci, które przygotowały piękny owocowo-warzywny występ. Popieramy wszelkie inicjatywy promujące zdrowy styl życia organizowane na terenie szkół i serdecznie do nich zachęcamy!

Grzegorz Łapanowski

Grzegorz Łapanowski

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij