EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

Wielkie gotowanie na warszawskich Bielanach.

8 listopada 2016 r. świętowaliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w SP nr 289 w Warszawie. Warto podkreślić, że Szkoła ta współpracuje z nami już od 2 lat i realizuje projekty promujące zdrowy styl życia. W tym roku udało im się poprowadzić projekt z budżetu partycypacyjnego„Zielone ABC- warzywniak ze ścieżką dydaktyczną” w ramach, którego założyli ogródek przyszkolny.

W czasie Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci i rodzice pod czujnym okiem Grzegorza Łapanowskiego i edukatorów kulinarnych Fundacji przygotowywali smaczne i wartościowe przekąski. Robiliśmy szaszłyki owocowe z polskich owoców sezonowych- jabłek, gruszek i śliwek oraz z owoców egzotycznych- kiwi, ananasa, mandarynek. Piliśmy własnoręcznie przygotowany zielony koktajl mocy (jarmuż+jabłka+banany) i próbowaliśmy przekładańców jogurtowych z bakaliami i pestkami granatu.

Wiedzę żywieniową dzieci w konkursach prowadzonych na scenie sprawdziły dietetyczki Szkoły na widelcu. Ochotnicy rozpoznawali owoce i warzywa za pomocą zmysłu dotyku i węchu. I szło im znakomicie! 🙂

Na scenie zdecydowanie pierwsze skrzypce grały dzieci, które przygotowały piękny owocowo-warzywny występ. Popieramy wszelkie inicjatywy promujące zdrowy styl życia organizowane na terenie szkół i serdecznie do nich zachęcamy!

Grzegorz Łapanowski