Ekologiczni na PradzeW sobotę 12 października w godz. 12:00-18:00 braliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu o tematyce ekologicznej „Ekologiczni na Pradze” w Galerii Wileńskiej.

W programie nie zabrakło warsztatów kreatywnych, warsztatów kulinarnych i gier ekologicznych. Zero waste, recykling, upcycling, niemarnowanie, „coś z niczego” – to były tematy przewodnie wydarzenia.

My tym razem otworzyliśmy fabrykę granoli. Uczestnicy mogli dołączyć w każdej chwili, aby skomponować swoją własną granolę. Udało się wypełnić 250 słoiczków autorskimi kompozycjami granoli, które mamy nadzieję, stały się podstawą wartościowych śniadań.

 

Dodatkowo na pokazie kulinarnym Ula Somow – dietetyk i Michał Toczyłowski – kucharz opowiedzieli o tym jak przygotować granolę samodzielnie w domu, jakich dodatków użyć i w czym ta granola będzie lepsza niż kupiona. Podkreślone zostało, że w domowej granoli kontrolujemy ilość dodanego cukru i była ona zdecydowanie niższa niż standardowych granoli, które można kupić w sklepie.

 

 

 

Domowa granola może być dobrym źródłem witamin z grupy B i błonnika pokarmowego. Taka chrupiąca granola dodana do mleka (może być roślinne) może być częścią śniadania, a dodana do jogurtu naturalnego i owoców może być II śniadaniem do zabrania na wynos.
Granola to super patent, żeby jeść dobrze na co dzień. Całą blaszkę granoli można przygotować w weekend, następnie należy ją ostudzić i przełożyć do szczelnego pojemnika i przechowywać w suchym i ciemnym miejscu. I cały tydzień możemy się nią zajadać i przygotowywać turbo szybkie śniadanie.

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij