Dzień dziecka ze Szkołą na Widelcu w SP nr 289 w WarszawieTegoroczny dzień dziecka edukatorzy kulinarni Fundacji Szkoła na Widelcu świętowali wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 289 im. H. Sienkiewicza w Warszawie.

Warsztatowaliśmy 2 dni, gotowaliśmy z 5 klasami, łącznie ze 110 dziećmi. Rozpoczęliśmy od części teoretycznej, powtórzyliśmy sobie zasady prawidłowego żywienia. Następnie pokazaliśmy dzieciom jakie o tej porze roku mamy przepyszne produkty sezonowe, i ku naszej radości okazało się, że większości dzieci szparagi czy rabarbar nie jest obcy. A nawet uwielbiają je jeść.
Z okazji dnia dziecka przygotowaliśmy dla nich quiz „Jedzeniowi milionerzy”, w którym miały możliwość sprawdzenia swojej żywieniowej wiedzy.
Kiedy nadeszła długo wyczekiwana część praktyczna warsztatów, wspólnie z uczniami zrobiliśmy lepszą wersję gofrów, z mąki orkiszowej. Pod czujnym okiem edukatorów oraz wolontariuszy, przygotowaliśmy konfiturę z rabarbaru do naszych pysznych gofrów, które na koniec udekorowaliśmy truskawkami.
Dostałyśmy najlepszy prezent na dzień dziecka!
Dzieci, które na początku, nie były przekonane co do konfitury z rabarbaru, po skosztowaniu, prosiły o dokładkę, a dla nas jest to największa radość, że posmakowało im nowe warzywo.
Natomiast zapach podczas robienia gofrów przyciągał do nas zarówno uczniów jak i nauczycieli z całej szkoły.

 

Dziękujemy szkole za gościnę i życzymy dalszych sukcesów kulinarnych.
Jeżeli i Wy poczuliście ten niesamowity zapach gofrów i chcielibyście wspólnie z dziećmi przygotować ten posiłek, idziemy Wam z pomocą i kierujemy do przepisu ->  przepis na gofry

 

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij