Dobroczynne Mikołajki

Grudzień to wyjątkowy czas w roku. Poza ozdobami na każdym rogu ulicy, tłumami w galeriach handlowych i krótkimi dniami, które chętnie spędzamy pod kocem w towarzystwie bliskich nam osób zaczynają się świąteczne przygotowania. Dla nas pierwsze dni grudnia pachną cynamonem, goździkami i miodem, bo to idealny czas na przygotowanie pierników, które muszą leżakować przed świętami aby nabrać aromatu. A potem nadchodzi ten wyjątkowy wieczór, kiedy w każdym domu, dzieci chcą jak najszybciej pójść spać, bo wiedzą, że kiedy się obudzą będą czekały na nie prezenty.

W tym roku, Fundacja Szkoła na Widelcu wraz z wolontariuszami z firmy Tefal przygotowała niespodziankę dla grupy wyjątkowych dzieci, które odwiedziły nas w Food Lab Studio 7 grudnia.

W sobotnie przedpołudnie spotkaliśmy się z pracownikami Tefal, ich rodzinami, wolontariuszami Szkoły na Widelcu oraz edukatorami i dietetykami aby razem z dziećmi, będącymi pod opieką Zespołu do obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 2 w Warszawie wziąć udział w świątecznych warsztatach kulinarnych.

Pod okiem szefów kuchni – Tomka Łucjana, Wiktora Gnicha, Adrianny Bąk i Patryka Piskorza przygotowywaliśmy pierniki, świąteczne babeczki, pierogi oraz wyjątkową przystawkę – buraka w cieście francuskim.

Każde dziecko pracowało w parze z dorosłym, którego wylosowało.
Do wspólnego gotowania dołączył również Grzegorz Łapanowski, który, zdradzimy wam sekret- uwielbia ten moment, w którym dania potrzebują ostatniego szlifu przed trafieniem na stół.
Wraz z dziećmi dekorował każdy półmisek, tak, że jedzenie znikało z talerzy w mgnieniu oka!

A na koniec na dzieci czekała niespodzianka. Niezdarny pomocnik Świętego Mikołaja pogubił prezenty w całym studio kulinarnym. Dzieci zaglądały w każdy kąt i pod każdą doniczkę w poszukiwaniu tego jedynego pakunku ze swoim imieniem. Niektórym poszło szybciej, inni szukali nawet w magazynku i korytarzu, ale zapewniamy- pod koniec wydarzenia każdy znalazł swój prezent.

Marka Tefal ufundowała również dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych sprzęt AGD, który wywołał ochocze deklaracje dzieci do częstszego spełniania domowych obowiązków!

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom, szalenie zaangażowanym opiekunom i wychowawcom, szefom kuchni i marce Tefal za tak miło spędzoną sobotę!