Czytamy z dziećmi o jedzeniu

Książki pod naszym patronatem.

Piramida w kuchni na wynos

piramida-w-kuchni-na-wynos-ilustracja

Piramida w Kuchni

Jeśli ktoś uważa, że drugie śniadanie do szkoły lub pracy jest nudne lub ogranicza się smutnej kanapki z serem lub szynką powinien przeczytać tą książkę. Pełna inspiracji zachęci do przygotowania lunch boxów zarówno dużych, jak i małych kucharzy. Co ważne, przepisy zaproponowane przez autorkę – mamę czwórki dzieci – są nie tylko zdrowe, ale też pyszne i szybkie w przygotowaniu, a dzięki pięknym grafikom ich wykonanie jest naprawdę proste!

Grzegorz Łapanowski:„Piramidy żywieniowej nigdy nie mogłem zapamiętać, zrozumieć, zaakceptować. Ta książka ją odczarowuje, przybliża, czyni przyjazną.”

Autor: Joanna Gorzelińska

Ilustrator: Dennis Wojda

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga

Przekroje owoce i warzywa

przekroje_owoce_i_warzywa

Przekroje – owoce i warzywa.

Jak w prosty sposób wytłumaczyć dzieciom, czym są witaminy, składniki mineralne albo jaką rolę pełni błonnik? Obrazowo! Autorka książki „Przekroje“ udowadnia, że można to zrobić nawet bez słów. Ilustracje w prosty sposób uczą najmłodszych, jakie dobra kryją się w konkretnych owocach i warzywach.

Grzegorz Łapanowski:„W tym świecie likopen interesuje się kuchniami świata, witamina C jest złotą rączką, kwas foliowy lubi prace domowe, a luteina wędrówki z lornetką. Książka, podobnie jak serial animowany Było sobie życie, w przystępny i zabawny sposób tłumaczy dzieciom działanie różnych ważnych dla zdrowia składników. A te rysunki oprawiłbym sobie w ramki!“

Autor: Agnieszka Sowińska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cykl kryminałów dietetycznych “Walenty i Spółka”

walenty-i-spolka-buduja-piramide-kryminal-dietetyczny-czesc-3

Walenty i Spółka budują piramidę

Nauka o żywności i prawidłowym odżywianiu nie musi być nudna! Wystarczy, że składniki pokarmowe ukrywające się w produktach zostaną bohaterami trzymającej w napięciu kryminalnej fabuły. W ten niekonwencjonalny sposób możemy lepiej zrozumieć co czyha na nas na sklepowych półkach oraz jak według autorki wygląda zdrowe odżywianie.

Grzegorz Łapanowski:“Dzięki serii książek o przygodach Walentego i spółki dzieciaki mogą wkręcić się w zdrowe jedzenie i jednocześnie – w dobry kryminał. Idealny wybór na rodzinne czytanie, bo i dorośli nie będą się z tą książką nudzić. Mądra i zabawna, wciągająca i kolorowa. Czekam na więcej!”

Autor: Monika Oworuszko

Ilustrator: Małgorzata Banaś-Domińska