Szkoła na widelcu czyta – Złodziej kanapek

Warto wiedzieć

To zdecydowanie nie jest kolejna książka o jedzeniu. To trzymająca w napięciu intryga z pysznymi kanapkami na pierwszym planie.

Złodziej kanapek

„Złodziej kanapek”, Wydawnictwo Polarny Lis, autor: Andre Marois, ilustracje: Patrick Doyon

Rodzice głównego bohatera- Marcela to miłośnicy prawdziwego, naturalnego jedzenia i zdrowego stylu życia. Wybierają dobre produkty i mądrze gotują. Dzięki temu Marcel do szkoły dostaje niezwykłe drugie śniadania- m.in. pyszne kanapki, z przeróżnymi dodatkami. Pewnego dnia zaskoczony Marcel w swoim lunchboxie znajduje tylko zbożowy batonik, owoc i sok pomarańczowy, brak zaś było jego ulubionej kanapki. Marcel nie zamierza jednak tak tego zostawić i prowadzi śledztwo jednak nie udaje mu się znaleźć sprawcy. Kanapki giną mu przez kolejne dni, aż w końcu kanapka z pastą tofu i kiełkami nie znika z plecaka. Jednak sytuacja powtarza się przy kanapce z jajkiem i domowym majonezem. Marcel nie zamierza dłużej się martwić i o sprawie opowiada rodzicom. Ci wymyślają świetny plan jak zdemaskować złodzieja kanapek! Jaki? Przekonajcie się sami!

Zabawna, pięknie zilustrowana książka będzie idealna dla czytelników między 5 a 11 rokiem życia. Oprócz zabawnej fabuły znajdziecie w niej ważne treści, że pozory mogą nas zmylić i że nie wolno nikogo oskarżać bez uzasadnienia.

„Zagadka, intryga, wyborne ilustracje i mądry przekaz. To książka dla małych i dużych. Historia małego smakosza próbującego rozwikłać tajemnicę znikających kanapek to znakomity pretekst do wspólnego spędzenia czasu, zarówno przy lekturze, jak i w kuchni. Na pewno nie będzie on stracony, bo dzięki dobremu jedzeniu i ciekawej książce świat staje się piękniejszy.”

Grzegorz Łapanowski, kucharz, założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu

Polecamy!