Szkoła na Widelcu czyta: Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku

Warto wiedzieć

To od nas zależy czy dzieciom jedzenie kojarzyć będzie się z fajną, niekończącą się przygodą, czy ze smutnym, nerwowym obowiązkiem. Wszystko w naszych rękach!

Tytuł: Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku

Wydawnictwo: Burda Media Polska

Autor: Maciej Rożen

Cena okładkowa: 29,90

Powinniśmy poświęcić trochę czasu, żeby zapoznać dziecko z jedzeniem, ze smakami i z wszystkim co związane z gotowaniem. Możemy to robić na różne sposoby, chodzić wspólnie na targ, opisywać warzywa – ich kształty i kolory, wspólnie gotować. Ale również czytać o jedzeniu! Mamy coraz więcej „jedzeniowych” książek, które mogą w przyjazny sposób przybliżyć świat jedzenia najmłodszym.

Jedną z takich książek jest „Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku”. Główną bohaterką jest Zuzanna Kociołek, która urodziła się w nietypowych okolicznościach. Dziewczynka wyskoczyła, bowiem z kociołka pełnego owsianki. Jej tatą jest Płatek Wędrowiec- wędrowny kucharz, którego jedynym zajęciem, dopóki nie pojawiła się Zuzanna, było przygotowywanie śniadań początkującym bohaterom podążających Traktem Bohaterów.

Jeżeli chcecie poznać dalsze losy tych bohaterów sięgnijcie po tę książkę. Naprawdę warto!
Szczególnie podoba nam się w tej książce dodatek, w postaci Kulinarnego zeszytu Zuzanny Kociołek, w którym znajdziemy przepisy na przepyszne dania, np. smocze burgery. Znajdziemy w nim również zasady bezpieczeństwa w kuchni.
Kolejny duży plus za przepiękne ilustracje.