Szkoła na Widelcu czyta o warzywach i drugich śniadaniach

Warto wiedzieć

Więcej warzyw na talerzu

Magdalena Gembacka

Wydawnictwo Marginesy

cena 44,90zł

Tytuł mówi sam za siebie. Jest to książka, która powinna znaleźć się u każdego, kto zmaga się z warzywnym problemem bądź nie ma pomysłu jak urozmaicić swoją codzienną dietę.
W książce tej znajdziemy mnóstwo przepisów na proste, kolorowe dania, oczywiście z warzywami w roli głównej, ale także porady co zrobić by dziecko chętniej jadło warzywa, czy jak wzbogacić rodzinne menu o tę grupę produktów. Warto ją mieć! Polecamy szczególnie każdemu rodzicowi dziecka- niejadka, ale nie tylko. Spróbujmy wprowadzić więcej warzyw na nasze talerze. To ważne! Przede wszystkim dla naszego zdrowia. Im więcej warzyw będziemy jedli my, tym częściej sięgać będą po nie nasze dzieci. Do dzieła!

LUNCHBOX na każdy dzień

Malwina Bareła

Wydawnictwo Znak Horyzont

cena 44,90zł

Jest to świetna książka promująca ideę zdrowych, smacznych, a także pełnowartościowych posiłków, które pakując do pudełka można zabrać ze sobą w każde miejsce, np. do szkoły czy pracy. Wszystkie przepisy, które się znalazły w tej książce inspirowane są japońskim Bento.
„Bento” to wywodzący się z japońskiej tradycji posiłek serwowany w pudełku, który zazwyczaj składa się z ryżu/makaronu, mięsa/ryby, a także warzyw i owoców.
Warto jednak pamiętać, że bentowanie to nie tylko codzienne wypełnianie pudełek, to także dbanie o jakość i estetykę przygotowywanych potraw, ale przede wszystkim dbanie o siebie samego.
My już bentujemy. A wy?