Szkoła na widelcu czyta: książki z odpowiedziami na dziwne pytania

Warto wiedzieć

Czytanie jest ważną umiejętnością, do której rozwijania niektórych trzeba niestety zachęcać. Jednak kiedy otworzymy przed nimi jedną z poniżej opisanych książek będzie o wiele prościej.

Tytuł: Jak to działa? Ciało człowieka

Wydawnictwo: Nasza księgarnia

Autor: Nikola Kucharska

Cena okładkowa: 29,90 zł

Gdzie kupić: Nasza księgarnia

Kiedy Wasza pociecha zacznie zadawać pytania, na które nie znacie odpowiedzi sięgnijcie po tę lekturę. Główna bohaterka – Klara jest ciekawą świata dziewczynką, która stara dowiedzieć się skąd się biorą dzieci, po co nam jedzenie i gdzie ono tak właściwie trafia po opuszczeniu jamy ustnej, a także po co nam ruch i skąd mamy wiedzieć, które jedzenie jest dla nas dobre.
Piękne wielobarwne ilustracje pomagają zrozumieć, wciągają i nie pozwalają oderwać wzroku od lektury. Opisy i wyjaśnienia tłumaczą, na przykład co to są „kiszki” i dlaczego „grają marsza” w bardzo dostępny i zabawny sposób. Czytanie kolejnych ciekawostek to czysta rozrywka zarówno dla malucha jak i starszej osoby. Zapewniamy, że przy tej książce nie będziecie się nudzić!

Tytuł: Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia.
Wydawnictwo: Nasza księgarnia

Autor:Asia Gwis, Liliana Fabisińska

Cena okładkowa: 59,90 zł

Gdzie kupić: Nasza księgarnia

Zastanawialiście się kiedyś czy grzyby to rośliny czy może zwierzęta? Kto po raz pierwszy je zjadł ? Jak nazywają się ludzie, którzy badają różne odmiany grzybów i ile ich tak na prawdę jest? Ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy! Nietuzinkowe ilustracje, grafiki i rysunki pomagają zrozumieć grzybowy świat nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Czytając tę książkę sami poszerzyliśmy swoją wiedzę o grzybowe ciekawostki.  Polecamy ją każdemu, najmłodszym, biorąc pod uwagę oprawę graficzną i przystępną formę, a starszakom ze względu na masę ciekawostek. Naszym zdaniem każdy odnajdzie w tej lekturze coś dla siebie, nawet dorosły!