Jesienne czytanki

Warto wiedzieć

Każda pora jest dobra aby sięgnąć po wartościową lekturę!

Nadchodzą długie, chłodne wieczory. Dlatego właśnie przedstawiamy Wam nasze propozycje – idealne do nauki czytania wśród najmłodszych, szlifowania umiejętności wśród trochę starszych lub po prostu wspólnego czytania przed snem.

Walenty i Spółka podróżują w czasie. Kryminał dietetyczny.

Wydawnictwo Mobuki, cena: 30 zł

Pierwsza na rynku edukacyjna seria kryminalno-dietetyczna dla dzieci. Śledząc losy Walentego Węglowodana, Wery Wody, Tęgomira Tłuszcza, Balbiny i Błażeja Białko mali czytelnicy poznają zasady zdrowego odżywiania.
W piątej części bohaterowie podróżują w czasie i przenoszą się do przeszłości. Odkrywają kolejne epoki i różnorodne diety naszych przodków. Poznają czasy Rzymian pełne winogron i suto zastawionych stołów, są świadkami rewolucji we Francji i przenoszą się do czasów, gdy odkryto buraki cukrowe. Bohaterowie są świadkami zapisującej się na ich oczach historii ale i towarzyszących jej odkryć kulinarnych! Co jeszcze zobaczą kogo spotkają i z czym będą się zmagać? Musicie to sprawdzić.

Walenty i Spółka znajdują mapę. Kryminał dietetyczny.

Wydawnictwo Mobuki, cena: 30 zł

Kolejna część kryminału dietetycznego. Tym razem gromadka znajomych z Walentym na czele – zmaga się z tematem reklam niezdrowej żywności. Przyjaciele poznają sekrety producentów słodyczy i pozornie zdrowych przekąsek. Dowiadują się dlaczego słodycze lądują w sklepach na najniższych półkach oraz po co niezdrowe przekąski pakowane są w kolorowe opakowania. Niebanalna historia pokazująca najmłodszym jak łatwo wpaść w sidła reklam, promocji i pozornie dobrych składów produktów.

Basia i Gotowanie

Zofia Stanecka i Marianna Oklejak. Wydawnictwo Literacki Egmont, cena: 15 zł

Basia to bohaterka serii ponad dwudziestu opowiadań tematycznych, z których każda kolejna część dotyczy zupełnie innego tematu pomagając najmłodszym zrozumieć świat oraz pokazując jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Po zmaganiach Basi z tańcem, modą i alergiami przyszedł czas na gotowanie! Tym razem Basia wraz z tatą i bratem Jankiem przejmują dowodzenie w kuchni. Czy wyjdzie z tego coś pysznego? czy mama Basi będzie musiała interweniować? Czy ich kuchnia przetrwa tę lekcję gotowania? I w końcu – co pysznego wyjdzie spod rąk taty, Basi i Janka? Sprawdźcie sami.

Pora na pomidora (w zupie)

Justyna Bednarek. Wydawnictwo Edukacyjny Egmont, cena: 15 zł

Pora na pomidora to jedna z kilku książeczek wchodzących w skład pierwszego poziomu programu „Czytam sobie” – który polega na wspieraniu nauki czytania wśród dzieci. Opowiadanie idealnie sprawdzi się wśród najmłodszych ze względu na piękne ilustracje i dużą – czytelną czcionkę, które razem tworzą historię o przyrządzaniu zupy. Mali czytelnicy poznają sprzęt i składniki niezbędne do stworzenia pomidorówki. Tak pięknie wydanego przepisu na zupę pomidorową nie może zabraknąć w Waszym domu.