10 JEDZENIOWYCH PREZENTÓW NA ŚWIĘTA DLA DZIECKA:

Warto wiedzieć

Jedzeniowy wcale nie musi oznaczać „do zjedzenia”. Chcemy, aby dzieci poznawały jedzenie, aby było dla nich fajne i przyjemne. Mogą o nim czytać, oglądać je, mogą uczyć się gotować „na niby” i naprawdę! :)

1. KSIĄŻKA
Dla maluszka może to być książka do wypełniania, albo taka, w której główną rolę odgrywają ilustracje i po prostu można na jej podstawie poznawać różne miejsca i produkty lub o nich dyskutować.
W dziale „Warto wiedzieć” pokazujemy wiele fajnych i wartych uwagi książek około żywieniowych. Sprawdźcie je!

2. LUNCHBOX
Niezależne, czy mamy wrzesień, grudzień, czy kwiecień. Śniadaniówka jest przydatna zawsze. Bo poza śniadaniem, zostają jeszcze cztery posiłki, które maluchy powinny zjadać. Małe, duże, kwadratowe czy okrągłe – na kanapkę, sałatkę czy orzeszki – śniadaniówka przydaje się zawsze! A jeśli jest piękna – dodatkowo zachęca do jedzenia.

3. GRY PLANSZOWE
W dobie komputerów, smartfonów i konsoli – gry planszowe są prawdziwym skarbem. Planszówki to nie tylko gra. To powód do spędzenia czasu razem, do główkowania, myślenia, zdrowej rywalizacji i boju o wygraną. Rozwijają umysł i dają możliwość do wspólnej zabawy.

4. PLAKATY DO POKOJU
Mała księżniczka, czy aspirujący piłkarz – każdy chce mieć swój piękny pokój – z różowym biurkiem, lub wykładziną w kolorze murawy. Nasze plakaty oprócz pięknego wyglądu niosą masę wartości. Uczą, pomagają zrozumieć wiele trudnych pojęć, przedstawiają podziały, grupy i różnorodne produkty. Przypominamy, że narysowała je dla nas Zosia Różycka. Kupisz je tutaj

5. DOMOWA UPRAWY JEDZENIA
Pobawcie się wspólnie w ogrodników. Dziecko będzie miało okazję zobaczyć na własne oczy ile czasu i pracy zajmuje wyhodowanie rzeżuchy czy marchewki. Co więcej nauczą się systematyczności i czujności – bo przecież roślinki potrzebują dużo serca i opieki, żeby mogły rosnąć. Poznają każdy etap rozwoju roślinki i być może rozbudzi prawdziwą pasję! Wystarczą małe ogrodnicze sprzęty, ładna donica, podłoże i nasionka.

6. VOUCHER NA WARSZTATY KULINARNE W PROFESJONALNYM STUDIU KULINARNYM
Jeśli Wasze dziecko spędza całe dnie w kuchni i już ostatecznie zaplanowało sobie, że zostanie kucharzem, dajcie mu szansę uczyć się od najlepszych! Kupisz je tutaj

7. KUCHNIA DO ZABAWY
To super pomysł szczególnie dla malucha. Drewniane lub pluszowe warzywa i owoce pozwalają poznawać kształty i kolory, a mały kucharz może równolegle gotować z nami w swojej – bezpiecznej kuchni! My kochamy i kuchnię i bazar Janod

8. KUCHENNE UNTENSYLIA DLA MAŁEGO KUCHARZA
Jeśli Wasz syn lub córka kochają gotować to super wyborem będą przybory kuchenne, które zawsze przydają się w domu! Rózga, mini wałek lub silikonowe szpatułki czy foremki do babeczek będą strzałem w 10!

9. FARTUCH
Atrybut każdego kucharza. Znajdziecie na pewno idealny, taki z którym ciężko będzie się rozstawać.

10. CZAS
Bo wciąż mamy go tak mało. W te święta podarujmy bliskim nas samych! Bez telefonów i maili. Z głową bez obowiązków i mało pilnych spraw. Bądźcie po prostu razem – w tym roku ulepcie razem pierogi, zróbcie pierniczki i pokrójcie wspólnie sałatkę. To zostaje w pamięci na dłuuuuugo.