Miesiąc zdrowego gotowania ze szkołą językową Early Stage

Jedzmy warzywa i owoce a będziemy mieć super moce

Data realizacji: luty, marzec 2016

Cel projektu: Szerzenie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania wśród dzieci. Ponad to integracja i mobilizacja środowisk lokalnych w działaniach na rzecz prawidłowego żywienia dzieci oraz edukacja kulinarna dzieci i młodzieży.

Realizacja: W ramach miesiąca zdrowego gotowania oraz międzynarodowego projektu Food Smart odwiedziliśmy 4 placówki oświatowe współpracujące ze szkołą językową Early Stage. W każdej ze szkół przeprowadziliśmy 3 warsztaty kulinarne. W naszym menu pojawiły się kanapki z domowym hummusem dekorowane według pomysłowości młodych Chef’ów i  sałatka ze szpinakiem, pomidorkami koktajlowymi, prażonymi pestkami oraz dressingiem musztardowo-miodowym. Na deser serwowaliśmy przekładaniec jogurtowy z musem z mrożonych owoców udekorowany chrupiącymi pestkami, sezonowymi owocami i świeżymi ziołami. A żeby ugasić pragnienie i oswoić się z „zielonym” młodzi kucharze przygotowywali lemoniadę oraz zielony koktajl z jarmużem.

Rezultaty: W ciągu miesiąca gotowaliśmy łącznie z 360-cioma dziećmi i wydaliśmy przeszło 1800 porcji degustacyjnych potraw.  Puste talerzyki i kubeczki, uśmiechnięte dzieci i zadowoleni rodzice, to wystarczy, aby stwierdzić, że udało nam się przekonać większość uczestników, że zdrowe posiłki mogą być pyszne! A o to przecież chodzi!

Partner projektu:

early-stage-1

Dziękujemy szkołom partnerskim z Warszawy za pomoc w organizacji warsztatów:

Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego przy ul. Erazma z Zakroczymia 15
Zespołowi Szkół nr 84 przy ul. Zwycięzców 44
Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 330 przy ul. Mandarynki 1