Konferencje „Owoce i warzywa w szkole“

Nazwa projektu: Konferencje „Owoce i warzywa w szkole“

Data realizacji: sierpień 2016

Cel projektu:

– przedstawienie informacji na temat programu „Owoce i warzywa w szkole“

– promocja programu „Owoce i warzywa w szkole“ w 4 miastach – Łódź, Lublin, Zielona Góra, Białystok

– przekazanie informacji na temat właściwości odżywczych owoców i warzyw

– przekazanie praktycznych sposobów na promocję spożycia warzyw i owoców w grupie dzieci i młodzieży na terenie placówek oświatowych

Realizacja:

W ramach projektu zorganizowane zostały 4 konferencje dla nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych. Spotkania odbyły się w 4 różnych województwach, aby dotrzeć i zainteresować programem, jak największą liczbę placówek. Prelegentami na konferencji byli zarówno przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego, którzy opowiedzieli o dotychczas zrealizowanym programie oraz planach na przyszłość, jak również dietetycy reprezentujący Fundację Szkoła na Widelcu, którzy opowiedzieli o zaletach spożycia warzyw i owoców oraz roli placówek oświatowych w kształtowaniu nawyków żywieniowych. W prelekcjach nie zabrakło propozycji i przykładów praktycznych rozwiązań zachęcania dzieci do zwiększenia spożycia omawianych grup produktów w szkołach. Na zakończenie każdej konferencji przewidziano czas na pytania i dyskusję, który uczestnicy bardzo chętnie wykorzystywali.

Program „Owoce i warzywa w szkole“ jest programem realizowanym przez Agencję Rynku Rolnego, finansowany ze środków budżetu UE (88%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (12%). Skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, którym 2, 3 razy w tygodniu udostępnia się świeże, przygotowane do bezpośredniego spożycia owoce i warzywa oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewki, paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne.

Organizator konferencji:

pedago_logo

Organizator programu „Owoce i warzywa w szkole”:

ARR logo