Cykl warsztatów kulinarnych z Funduszem Inicjatyw Obywatelskich

Data realizacji: 2014

Partner projektu: Program Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Cel projektu: Podstawowymi celami projektu było: szerzenie wiedzy w zakresie zdrowego odżywiania wśród dzieci, ich rodziców, nauczycieli, personelu stołówek szkolnych. Ponad to integracja i mobilizacja środowisk lokalnych w działaniach na rzecz prawidłowego żywienia dzieci oraz edukacja kulinarna dzieci i młodzieży.

Realizacja: Przeprowadziliśmy cykl warsztatów kulinarnych dla dzieci oraz wykłady dla rodziców w 12 jednostkach edukacyjnych w Warszawie. Podczas kiedy na warsztatach kulinarnych dzieci przygotowywały różne propozycje śniadań, ich rodzice uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji. Finałem był wspólny posiłek. W czasie projektu odbyły się również specjalne szkolenia dla kucharek szkolnych i edukatorów kulinarnych, czyli osób, które mogą następnie samodzielnie przekazywać wiedze z zakresu zdrowego odżywiania.

Rezultaty: Przeszkoliliśmy 65 osób gotujących w szkolnych stołówkach oraz 35 edukatorów kulinarnych. Przygotowaliśmy warsztaty dla 600 dzieci i wykłady dla 600 rodziców oraz opiekunów. Wszystkie placówki otrzymały również sprzęt do prowadzenia warsztatów kulinarnych, który umożliwił im kontynuację zajęć kulinarnych w szkole.

Projekt dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw obywatelskich w 2014 roku.

Partnerzy projektu:

fio_partnerzy