WARSZTATY KULINARNE W GNIEWOSZOWIE

Pierwszy dzień wiosny edukatorzy kulinarni Fundacji Szkoła na Widelcu spędzi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie. Cała szkoła świętowała pod hasłem „Owocowo- warzywny zawrót głowy”.

Z tej okazji przeprowadziliśmy warsztaty dla 3 klas, w których łącznie wzięło udział 60 dzieci.
W teoretycznej części warsztatów dzieci dowiedziały się jakie są podstawy prawidłowego żywienia oraz jak na co dzień powinien wyglądać jedzenie na ich talerzu. Miały również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w quizie „Jedzeniowi Milionerzy”.

Dowiedziały się między innymi tego, co zawiera więcej witaminy C- cytryna czy papryka, ile wody jest w ciele człowieka oraz czy istnieją czarne marchewki.  Podczas części praktycznej warsztatów uczniowie, przygotowywali pod czujnym okiem edukatorów kulinarnych przepyszny koktajl warzywno-owocowym lub sałatkę z kaszy pęczak z selerem naciowym.

Bardzo dziękujemy szkole za gościnę, gratulujemy pomysłu organizowania wydarzeń, w których zachęcamy najmłodszych do spożywania warzyw i owoców. Szczególnie gratulujemy Pani Marii, która w tej placówce dba o to by dzieci dobrze jadły. Życzymy również wielu kulinarnych sukcesów.

A gdybyście i wy chcieli przygotować ze swoimi uczniami warsztaty kulinarne, na których wspólnie skomponujecie te 2 pyszne dania tu znajdziecie przepisy:

ZIELONY KOKTAJL

SAŁATKA