Tefal Szkoła na Widelcu w kolejnym przedszkolu

Na kolejne warsztaty w ramach programu Tefal Szkoła na Widelcu pojechaliśmy do Gminnego Przedszkola w Nowej Wsi.

Wraz z naszym przyjazdem w przedszkolnej sali zagościły zapachy świeżych ziół i słodkich owoców. Mimo pochmurnej pogody zarówno my jak i dzieciaki na chwilę przenieśliśmy się do egzotycznej krainy, bo bohaterami warsztatów były owoce z dalekich stron: ananasy, mango, banany i pomarańcze w towarzystwie mleka kokosowego.

Po krótkim wstępie teoretycznym podczas którego dzieciaki poznawały i zgadywały jak nazywają się produkty będące składnikami aromatycznego deseru zabraliśmy się za pracę.

Na początku z różnych owoców, które znajdowały się w miskach przedszkolaki wybierały te, które łączyła jedna cecha – były żółte. Żółte mango, ananasy, banany pokrojone w drobne kawałeczki lądowały w mikserze z dodatkiem odrobiny mleka kokosowego.

Kolejnym wyzwaniem było ozdobienie musu kompozycją z ulubionych owoców. Część dzieci stawiała na polskie smaki i wybierała jabłka, gruszki i śliwki, część sięgała po pomarańcze, kiwi czy winogrona. Deserki wykończone miętą i melisą, odrobiną wiórek kokosowych i orzechów wyglądały pięknie. Niezależnie od tego co wylądowało na musie, każdy dumny uczestnik próbował swojego dzieła.

Może i Wy rozświetlicie swój dzień słonecznym musem?

Składniki (na ok 3-4 osoby):

• 1/2 ananasa
  • 1 dojrzałe mango
  • 2 banany
  • 50 ml mleka kokosowego
  • Kilka listków mięty

Do ozdobienia: ulubione owoce, wiórki kokosowe, orzechy arachidowe, mięta

Umyte, obrane i pokrojone żółte owoce zmiksujcie z mlekiem kokosowym i listkami mięty. Rozłóżcie do miseczek i ozdóbcie ulubionymi owocami, prażonymi wiórkami i orzeszkami.

Smacznego!

TEFAL_SNW_poziom