Tefal Szkoła na Widelcu – blogerzy gotują z nami – #gotujemyrazem

Rodzinne gotowanie na Dzień Matki - #gotujemyrazem - za nami kolejna odsłona projektu Tefal Szkoła na Widelcu.

Fundacja Szkoła na Widelcu i marka Tefal zaprosiła blogerów kulinarnych, parentingowych oraz dziennikarzy do wspólnego, rodzinnego gotowania.

Ponad dwadzieścia rodzin – znanych blogerów oraz dziennikarzy zebrało się w studiu kulinarnym Food Lab Studio, by spędzić wspólnie czas na gotowaniu, smakowaniu i rozmowie, o tym czym jest dobre jedzenie.

Spotkanie rozpoczął Grzegorz Łapanowski – założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu, który przypomniał dorosłym, jak ważne jest zaszczepienie w dzieciach miłości do naturalnego, wartościowego i smacznego jedzenia. Grzegorz podkreślał, jak istotne jest angażowanie najmłodszych do planowania i przygotowywania posiłków, a także wspólne zasiadanie do stołu. Organizatorzy podkreślali również, jak ważna może być rola blogera w „podawaniu dalej” ważnych społecznie treści, takich jak edukacja kulinarna.

Rodziny gotowały wspólnie na 4 stanowiskach, najmłodsi uczestnicy wraz z rodzicami przygotowywali kolorowe koktajle w blenderach kielichowych Tefal – zielony, pachnący jabłkami ze szpinakiem oraz różowy, pełny soczystych sezonowych truskawek. Ci nieco starsi przygotowywali piękną i pyszną sałatkę z sałaty rzymskiej, kolorowych pomidorków oraz soczystą rzodkiewką prosto z grządki Grzegorza Łapanowskiego i chrupiącymi orzechami, całość dopełniły jadalne kwiaty, które nadały sałatce wiosennego wyglądu. Orzechy posiekaliśmy przy użyciu chopperów ręcznych Tefal, które dają dużo radości dzieciom i pozwalają bezpiecznie wykonać czynności zarezerwowane w kuchni dla dorosłych (np. siekanie cebuli lub orzechów)  Rodziny z najstarszymi pociechami gotowały dania główne – orkiszotto z borowikami i zielonymi warzywami oraz kaczkę z warzywnymi frytkami. Okazało się, że pyszne warzywne frytki można zrobić z minimalną ilością tłuszczu dzięki Actifry Express Tefal.

Na koniec po wspólnie wykonanym posiłku był czas na smakowanie i inspirujące rozmowy. Radośnie wykrzyczane ‘dobrze jemy’ podczas pamiątkowego zdjęcia było idealnym podsumowaniem tego niecodziennego spotkania.

Warsztaty odbyły się w Akademii Kulinarnej Food Lab Studio na warszawskim Mokotowie.

W spotkaniu wzięli udział: ChilliBite, Crust and Dust, Czosnek w Pomidorach, Dietetycznie Siostro, Dzieje Kuchennej Wiewióry, Grochem o Garnek, Kulinarna Joanna, Matczyne Fanaberie, Nebule, Patryk Piskorz – MasterChef Junior, Szpinak robi bleee, Wrząca kuchnia, Wypaplani.pl, WP Kuchnia, babyonline.pl, „Mamo, to ja”.

Spotkanie to było elementem programu Tefal Szkoła na widelcu, który ma zachęcić Polaków do wspólnego gotowania z dziećmi. Razem z marką Tefal, Fundacja Szkoła na Widelcu postawiła sobie za cel, aby rozkręcić edukację kulinarną w Polsce. Aby coraz więcej osób wiedziało, że gotowanie smaczne i zdrowe jest możliwe oraz że przygotowywanie posiłków razem z dziećmi ma moc.

Partnerski projekt edukacji żywieniowo-kulinarnej dociera do szkół i przedszkoli. W jego ramach odbędą się też warsztaty w studiach kulinarnych z udziałem blogerów parentingowych oraz wykłady otwarte dla rodziców połączone z degustacją zdrowych i smacznych dań. Ambasadorem projektu jest Grzegorz Łapanowski, pomysłodawca, założyciel i prezes Fundacji Szkoła na Widelcu, znany kucharz, dziennikarz kulinarny i promotor dobrej kuchni.

Grzegorz Łapanowski Tefal Szkoła na Widelcu