Program Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu – ruszyła rekrutacja do II edycji

Już 1 września startuje II edycja programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”! Rekrutacja do programu trwa. Formularz na: www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl

Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” jest ogólnopolskim programem edukacyjnym skierowanym do klas 1-3 szkół podstawowych. W roku 2017/2018 odbyła się jego pierwsza edycja. Udało nam się dotrzeć do ponad 150.000 uczniów. Program koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia. Przygotowany został we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami i doskonale wpisuje się w rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r., dotyczącego poprawy żywienia dzieci w placówkach oświatowych.

Nie od dziś wiadomo, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko prawidłowo się rozwijało i cieszyło dobrym zdrowiem do późnej starości, powinniśmy nie tylko zadbać, o jakość jego diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w nim dobre nawyki na całe życie. Właśnie, dlatego stworzyliśmy ten program, aby pomóc szkołom w tym trudnym i ważnym zadaniu.

Chcemy zachęcić wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnego gotowania.

ZGŁOŚCIE  SZKOŁĘ DO PROGRAMU – TU JEST FORMULARZ.

W ramach programu „„Dobrze Jemy ze Szkoła na Widelcu” zarejestrowanym placówkom przekażemy bezpłatne materiały edukacyjne w postaci:

• Scenariuszy zajęć,
  • Płyt DVD,
  • Plakatów edukacyjnych i konkursowych
  • Ulotek dla dzieci i dla rodziców.

Wierzymy, że otrzymane materiały zostaną przez Państwa dobrze wykorzystane.

Do Państwa dyspozycji oddaliśmy już w roku poprzednim platformę edukacyjną www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl . W serwisie mogą zapoznać się Państwo z regulaminem programu.

W ramach programu uruchomiliśmy platformę „Mapa dobrych praktyk szkół” (TU), gdzie każda placówka może pochwalić się swoimi przedsięwzięciami w temacie propagowania prawidłowego żywienia, np. umieszczając zdjęcia szkolnego zielnika lub pikniku szkolnego albo relację z zajęć. Dzięki tej mapie również rodzice będą mieli możliwość zobaczyć, co szkoła ich dzieci robi w zakresie edukacji żywieniowo-kulinarnej. Mamy nadzieję, że mapa poza możliwością podzielenia się własnymi dokonaniami, będzie też dla Państwa źródłem inspiracji.

A już dziś zachęcamy do obejrzenia tego co w roku poprzednim zaprezentowały szkoły biorące udział w programie na Mapie dobrych działań szkół.

…zapraszamy!

„Edukacja kulinarna ma ogromną moc, wierzę, że nasz program „Dobrze jemy ze Szkoła na Widelcu” pomoże nauczycielom w prowadzeniu mądrych, ciekawych i inspirujących zajęć. Moim marzeniem jest to, aby w każdej szkole był czas na prowadzenie lekcji o tym, jak dobrze jeść.”  – Grzegorz Łapanowski, prezes i założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu

Partnerzy projektu: Tefal,Baziółka,Hortex, ItacRestaurant Week PolskaorazFood Lab Studio

Patronat honorowy: Rzecznik Praw DzieckaReaguj. Masz prawo,Polskie Stowarzyszenie Dietetyków, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej