Lato w mieście na Żoliborzu – gotujemy z dziećmi

Wakacyjne gotowanie

W ramach tegorocznych obchodów Lata w mieście pośród wielu fantastycznych atrakcji pojawiły się również warsztaty edukacyjno-kulinarne organizowane przez naszą Fundację.

Podczas pierwszego spotkania postanowiliśmy przyjść do dzieci ze smakami lata i zrobiliśmy wspólne grillowanie, sezonowe warzywa nadziewaliśmy na  długie wykałaczki i podawaliśmy z dwoma dipami: twarożkowo-ziołowym i jogurtowo-bazyliowym.

Pragnienie podczas tego gorącego dnia gasiliśmy pysznymi, orzeźwiającymi lemoniadami – arbuzową i klasyczną cytrynową.

Okazało się, że nawet w czasie wakacyjnego rozleniwienia żoliborska młodzież była pełna zapału do nauki i pracy. Nabijanie kolejno ulubionych warzyw – kolorowych papryk, cukinii i mini pieczarek okazało się być świetną zabawą.

Letnie, świeże przekąski zostały zjedzone ze smakiem, a entuzjazm nie opadł do kolejnego spotkania.

Podczas drugiej wizyty warzywne szaszłyki zastąpiły owocowe, które w towarzystwie jogurtowo- limonkowej polewy szczególnie przypadły wszystkim do gustu. Szaszłykowych kombinacji była nieskończona ilość, podobnie jak radości z ich jedzenia.

Jak widać kawałek drewnianego patyczka i garść warzyw lub owoców to nie tylko świetna opcja na drugie śniadanie, ale również wspaniały pomysł na wspólne gotowanie.