Konferencja na temat zdrowego odżywiania w Gdańsku

Fundacja Szkoła na widelcu na konferencji na temat zdrowego odżywiania w Gdańsku

W poniedziałek 19 października 2015 roku w Gdańsku, specjaliści z zakresu żywienia dzieci i młodzieży spotkali się z przedstawicielami szkół i przedszkoli, by dowiedzieć się, jak zdrowo żywi dzieci. Wśród gości konferencji znalazły się osoby odpowiedzialne za tworzenie jadłospisów przedszkolnych i szkolnych, dyrektorzy placówek przedszkolnych i szkolnych, a także nauczyciele, dietetycy i rodzice. Łącznie 200 osób.

Fundację Szkoła na widelcu reprezentowali Grzegorz Łapanowski i dietetyk Urszula Somow. W czasie spotkania rozmawialiśmy o:

• Odżywianiu dziecka w zgodzie z najnowszą wiedzą z zakresu żywienia człowieka.
  • Wpływie odżywiania na powstawanie chorób cywilizacyjnych.
  • Składnikach wysoko przetworzonej żywności
  • Przykładach jadłospisów przedszkolnych i szkolnych.
  • Zmianach w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia, oraz wprowadzeniu nowych zasad w stołówkach i sklepikach.

Tematem wystąpienia Grzegorza Łapanowskiego były: „Dobre praktyki w edukacji żywieniowo-kulinarnej dzieci i młodzieży”. Organizatorem spotkania była Fundacja „Instytut Medycyny Integracyjnej” organizator ogólnopolskiej kampanii ZdrowyPrzedszkolak.org, Stowarzyszenie Macherki i Olivia Business Centre. Spotkanie wsparli również: Gdański Uniwersytet Medyczny, Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka przy Urzędzie Miasta Gdańska, Rzecznik Praw Dziecka, Centrum Edukacji Nauczyciela i Kuratorium Oświaty w Gdańsku.