Warszawski Festiwal KulinarnyII Edycja Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego „Królewski stół”.

Nazwa jest nieprzypadkowa zważywszy na lokalizację. Tę edycję organizujemy przy współpracy z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Urzędem Dzielnicy Wilanów, a tytułowy „Królewski stół” będzie inspiracją do rozmowy o przeszłości, współczesności i przyszłości jedzenia. 

15 i 16 września równolegle w kilku lokalizacja będzie miało miejsce cała masa wydarzeń.

W Villi Intracie na przedpolu pałacu przez dwa dni będą miały miejsce wykłady, dyskusje i warsztaty, których tematyka będzie oscylowała wokół historii kulinariów tych polskich i tych warszawskich.

Opowiemy jak za pomocą jedzenia możemy uczyć i doświadczać historii. Zaprosimy na historyczny spacer po magicznych pałacowych ogrodach. 

W Ratuszu dzielnicy Wilanów zarówno w sobotę jak i w niedzielę będzie miała miejsce ogólnodostępna konferencja, w ramach której będziemy debatować o największych kulinarnych wyzwaniach współczesności. Będziemy rozmawiać m.in. o:

Tym co, jak i dlaczego jedzą dzieci w polskich szkołach? Jak wygląda nasza dieta? Czy i jak ulega zmianom? I czy zmiany następują w dobrym kierunku?
Co to jest food design i do czego służy? Jak opakowania mogą pomóc producentowi, a jak zaszkodzić środowisku i czy musi tak być?
Co to jest prawo żywnościowe, dyplomacja jedzeniowa i polityka wyżywienia, czyli jak polityka wpływa na to co jemy na co dzień?
Jak na co dzień jeść smacznie i zdrowo i na ile to możliwe?

Łącznie w ciągu tych dwóch dni w samym Ratuszu odbędzie się około dwudziestu 20 minutowych wykładów, a każdy blok zwieńczy dyskusja prowadzona przez moderatorów. 

 Na tym nie koniec. 

Dla miłośników praktyki przewidzieliśmy warsztaty w pawilonie kulinarnym FOOD LAB STUDIO i w strefie WZORÓW oraz – w STREFIE DZIECKA! Mamy dla Was namiot kolorowanek oraz testu zmysłów i namiot warsztatów kulinarnych!

Festiwal to także targi. Na plaży Wilanów nie zabraknie wyjątkowych wystawców z pysznym jedzeniem, artystycznym rękodziełem i bąbelkami. 

Ponad setka stoisk, bogaty program festiwalowy i wspólny stół to nasz plan na 15 i 16 września. 

Zapraszamy! 

 

 

newsletter grzegorz lapanowski

Newsletter

Szkoła na widelcu

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o naszych projektach, szkoleniach i najnowszych przepisach.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Zachęcamy do zapoznania się z nową polityką prywatności i polityką cookies Fundacji Szkoła na widelcu.
Zamknij