Warszawski Festiwal Kulinarny

II Edycja Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego „Królewski stół”.

Nazwa jest nieprzypadkowa zważywszy na lokalizację. Tę edycję organizujemy przy współpracy z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Urzędem Dzielnicy Wilanów, a tytułowy „Królewski stół” będzie inspiracją do rozmowy o przeszłości, współczesności i przyszłości jedzenia.

15 i 16 września równolegle w kilku lokalizacja będzie miało miejsce cała masa wydarzeń.

W Villi Intracie na przedpolu pałacu przez dwa dni będą miały miejsce wykłady, dyskusje i warsztaty, których tematyka będzie oscylowała wokół historii kulinariów tych polskich i tych warszawskich.

Opowiemy jak za pomocą jedzenia możemy uczyć i doświadczać historii. Zaprosimy na historyczny spacer po magicznych pałacowych ogrodach.

W Ratuszu dzielnicy Wilanów zarówno w sobotę jak i w niedzielę będzie miała miejsce ogólnodostępna konferencja, w ramach której będziemy debatować o największych kulinarnych wyzwaniach współczesności. Będziemy rozmawiać m.in. o:

Tym co, jak i dlaczego jedzą dzieci w polskich szkołach? Jak wygląda nasza dieta? Czy i jak ulega zmianom? I czy zmiany następują w dobrym kierunku?
Co to jest food design i do czego służy? Jak opakowania mogą pomóc producentowi, a jak zaszkodzić środowisku i czy musi tak być?
Co to jest prawo żywnościowe, dyplomacja jedzeniowa i polityka wyżywienia, czyli jak polityka wpływa na to co jemy na co dzień?
Jak na co dzień jeść smacznie i zdrowo i na ile to możliwe?

Łącznie w ciągu tych dwóch dni w samym Ratuszu odbędzie się około dwudziestu 20 minutowych wykładów, a każdy blok zwieńczy dyskusja prowadzona przez moderatorów.

Na tym nie koniec.

Dla miłośników praktyki przewidzieliśmy warsztaty w pawilonie kulinarnym FOOD LAB STUDIO i w strefie WZORÓW oraz – w STREFIE DZIECKA! Mamy dla Was namiot kolorowanek oraz testu zmysłów i namiot warsztatów kulinarnych!

Festiwal to także targi. Na plaży Wilanów nie zabraknie wyjątkowych wystawców z pysznym jedzeniem, artystycznym rękodziełem i bąbelkami.

Ponad setka stoisk, bogaty program festiwalowy i wspólny stół to nasz plan na 15 i 16 września.

Zapraszamy!